Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kezdjek bele az orosz...

Hogy kezdjek bele az orosz nyelv tanulásába?

Figyelt kérdés

A nyelvtan melyik részét vegyem először? Az ábécét persze legelőször venném. Van olyan tankönyv, ami nektek bevált, vagy az iskolában/nyelvtanárnál azt használjátok?


Köszi előre is a válaszokat :)



2021. aug. 5. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Én gimnáziumban tanultam oroszul, 3 év alatt sima középfokra jutottam. Kezdésnek kilencedikben volt a Ключ első része, volt utána a Русский? Да да да és talán a Шаг за шагом valamelyik része (nem biztos hogy ebben a sorrendben).
2021. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%

eleget ártottak a magyaroknak miért akarsz oroszul tanulni?


olaszul inkább, tök könnyen tanulható, gyönyörű ország és jó fejek az olaszok.


erwin tschirner: olasz szókincs

nyerges julianna: kis olasz nyelvtan

2021. aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
2-es: nekem eszembe sem jutna olaszul tanulni, mert szerintem ronda nyelv. Az orosz meg kifejezetten érdekel és a nyelv nem ártott senkinek, meg ezzel a logikával semmilyen nyelvet nem kellene tanulni!
2021. aug. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És az olaszok nem ártottak a magyaroknak? Doberdó...khm. Lazán hátbaszúrták a szövetségesiket az I. világháborúban.
2021. aug. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
#2 ha megtanul az ember oroszul kb egész kelet európával tud kommunikálni, mert az összes szláv nyelv. Ezzel szemben egy magyarral pont semmit sem érsz, mert senki sem beszéli, de úgy az angolt se nagyon keleten :D És azért a magyar cégeknek elég sok keleti kapcsolataik vannak, és kellenek oda olyanok akik tudnak üzleti tárgyalásokat folytatni, és mivel kevesen beszélik itthon az oroszt jól meg is fizetik őket.
2021. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%

#5, nem kevesen beszelik az oroszt. Ott vannak mar boven. 89-ben kizavartatok oket, most meg csalogatjatok vissza oket.

A magyar egy idoben Egyiptomtol volt elajulva, aztan jott Gorogorszag, Bulgaria (Sunny Beach) 😂Erdely, most meg hirtelen a ruszki a legszebb nyelv. Rohej!

2021. aug. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én csak azért szeretnék oroszt tanulni, mert érdekel, és ha felvenném a japán, az angol és a német mellé, akkor szerintem jól mutatna egy tolmács-állást keresve :) de szerintem az olaszt is meggondolom, mert most ahhoz is kedvet kaptam :D
2021. aug. 9. 14:03
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

#7

Ez nem úgy megy, hogy csak összeírod milyen nyelveket tanultál. Külön követelmények vannak a szakmához például nyelvtudási szinten és tanulmányaid terén is. Az meg nem izgat senkit, hogy orosz mellett a japánt is tanultad csak mert szerinted jól mutat a papírokon. :)

Nem sértés, de ez a rideg valóság.

2021. szept. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!