Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan itt, aki otthon...

Van olyan itt, aki otthon tanult meg valamilyen nyelvet?

Figyelt kérdés

Mennyi idő volt?

Milyen nyelv volt?

----->

Meglehet-e tanulni otthon angolul?

Valóban elég a 800 óra a C1-es szint eléréséhez?

----->

Mit gondoltok ezekről?

---------->

Sok magyar és külföldi oldalon olvastam, hogy 800 óra alatt ellehet érni a C1-es szintet, viszont sok helyen láttam azt is, hogy ez inkább jó pár ezer óra. Ti mit gondoltok?



2021. aug. 8. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Életemben nem jártam nyelviskolába, otthon tanultam saját magam.


Német felsőfok írásbeli, spanyol felsőfok írásbeli, angol középfok írásbeli, olasz középfok írásbeli vizsgám van.


Úgy számoltam, hogy kb. 500 óra a középfok (alapfokkal nem foglalkoztam soha), további 500 óra volt a felsőfok a két esetben.


Szóbeli vizsgám csak középfok német van, ezt csak azért tettem le, mert a diplomához kellett. Ahhoz sem jártam nyelviskolába, mert pár évig dolgoztam Ausztriában (amikor már rég megvolt a felsőfok írásbeli).

2021. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves #1-es, megosztanád kérlek, hogy milyen módszerekkel tanultál?

A rendszeresség valóban annyira fontos? Én 2 hete kezdtem el angolozni, azóta 27 órát foglalkoztam vele, napi 2-3 órát tanulok, nekem is diplomához kell a nyelv, sajnos középiskolában nem tanultam nyelvet, ráadásul a szakmámhoz elengedhetetlen, mivel szinte minden angolul zajlik.

Lehet gagyin hangzik, de én gyerek könyveket olvasok angolul, aztán feljebb lépek egy korosztályt ha érzem, hogy az már megy. Szavakat tanulok leginkább, a nyelvtant olyan 150-200 óra környékén kezdeném el alaposabban.

2021. aug. 8. 18:00
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

#2

Folytasd a napi 2-3 óra angolozást, ha nulláról kezdted akkor jó nyelvérzékkel is 2-2,5 év a C1 szint. A lényeg az, hogy mindennap fejlődj valamennyit.

2021. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Bármit meglehet otthon tanulni, csak akarni kell. De az, hogy mennyi idő az a tanulótól, a belefektetett időtől/energiától és a tanulni kívánt dologtól is függ. Például nyelvek esetében is eltér, hogy mennyi idő megtanulni az adott nyelvet. És ez az idő attól is változik, hogy mi az anyanyelved.
2021. aug. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ambrielcoaching ***** válasza:
100%
Meg lehet tanulni, bár a beszédet valakivel csak kell gyakorolnod majd. De azt is lehet pl tandem partnerrel. Kérdés, hogy mennyire vagy motivált, mennyire tudod beépíteni a nyelvtanulást a mindennapjaidba. Nekem speciel mindig van szükségem valakire, aki "rugdos".
2021. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

#5

A beszédet simán tudod mondjuk nyelvtanulás témájú discord szervereken is gyakorolni. Vagy bármilyen erre kitalált oldalon. :)

2021. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5

Nekem se volt kivel gyakorolnom a beszédet mégis ment miután kiolvastam jópár könyvet azon a nyelven.

2021. aug. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Nem az 5-ös vagyok, de azért nyelvtől is függ, hogy a könyves megoldás mennyire jön be.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy sokszor megesik, hogy az adott angol szó kiejtését hibásan tippeli meg az ember ha nem ismeri a rendes kiejtést.

2021. aug. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem fog az a beszéd menni egyedül tanulással.
2021. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kerestem egy nyelvtankönyvet, ami jól magyaráz. Érthetően, sok példamondattal. Kiolvastam; ha könyvtári volt, kétszer meghosszabbítottam :), aztán a három hónap után, mikor végeztem, elkezdtem idegen nyelvű egyszerű szövegeket keresni a neten, pár soros hírek, dalszövegek, aztán idegen nyelvű könyvet olvastam, DVD-n filmet idegen nyelven idegen nyelvű felirattal néztem, ilyesmi. Teljesen jó a gyerekkönyv is kezdésnek, én is néztem rajzfilmet felirattal.


Rendszeresség csak annyiban fontos szerintem, hogy ha az ember heteket kihagy, soha nem fog a végére/nyelvvizsgára jutni.

Eldöntöttem magamban, hogy a jövő májusban elmegyek nyelvvizsgára, és akkor kénytelen voltam rendszeresen foglalkozni vele (mert amúgy elég lusta vagyok).


Ezzel a módszerrel minden évben jártam nyelvvizsgázni, egy év a középfok, egy év múlva felsőfok. Aztán a másik nyelv középfok, stb.

De ez - ahogyan korábban írtam - csak az írásbeli volt. Szóbelihez, ha akartam volna, kellett volna egy beszélgetőpartner, ill. külföldi tartózkodás. Mondjuk egy-kétszáz óra. Persze az egy nyelviskolában heti 4 órával egy év.

2021. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!