Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ismeretek olyat, aki otthon...

Ismeretek olyat, aki otthon tanult egyedül nyelvet és végül sikeresen nyelvvizsgázott is belőle? Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Harmadik nyelvem tanulom, és úgy döntöttem egyedül tanulom meg. Vakmerő dolog, vagy reális lehet? Milyen buktatói lehetnek annak, ha egyedül próbálok boldogulni? Könyveim vannak, hanganyagok, youtube-on sok videó, szószedetek, nyelvvizsga követelményeket megnéztem, célirányosan tanulok. Működhet? Ti csináltatok már ilyet?

2017. jún. 10. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Igen, én angol nyelvből, de abból nem nehéz, mert a net tele van anyaggal.
2017. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Számodra mi volt a legnehezebb a tanulásban?

Van olyan nehéz része az otthoni tanulásnak, amire felhívnád a figyelmem?

2017. jún. 10. 12:19
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Igen, magamat eleg jol ismerem :D. En torokbol csinaltam ezt, annyi volt, hogy a vegen par orat vettem egy tanartol, hogy ellenorizzem, hogy biztosan jol tanultam-e meg a bonyolultabb nyelvtanokat. Vegul 90% korul tettem kozepfokut, ha jol emlekszem. Semmi extrat nem csinaltam amugy. Filmeket, sorozatokat neztem, beszelgettem, igy tanultam a kiejtest meg a szavakat is, illetve a nyelvtan is ezekbol lett egyertelmu, mert lattam mit hol kel hasznalni. Illetve sokat olvastam mindenhonnan. Magat kifejezetten ugy hogy "A Nyelvtant" meg szabalyokat sosem tanultam. Feleslegesnek tartom.
2017. jún. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De jó! :) Gratulálok! :)


Mennyire időre volt szükséged egy középfok eléréséhez? Tudom, hogy ez egyéni dolog, csak úgy kérdezem :)

2017. jún. 10. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok


Végülis az igeidőkkel volt egy kis gond, illetve a szókincs bővítéssel.

Teljesen tipikus:)

2017. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Az aktiv tanulast kb. szeptember (2016) tajekan kezdtem (addig csak az volt, amit felcsipegettem, tehat nagy dolgokat ne gondolj :D), es most aprilisban raktam le a kozepfokot.
2017. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a pozitív történeteket! :)

Nagyon remélem, hogy én is sikerrel járok! Izgalmas. :)

2017. jún. 10. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!