Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2 nyelvvizsgán miről...

Angol B2 nyelvvizsgán miről kell beszélni?

Figyelt kérdés
hogyan zajlik? hogyan készüljek, miből?

2021. aug. 20. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Több nyelvvizsgaközpont létezik, csak guglizz rá. A honlapjukon mind megtalálod a vizsga menetét és a témaköröket is. Nagy vonalakban azért hasonló mindegyik, van egy írásbeli és egy szóbeli része. A szóbelin szokott lenni valamilyen önálló témakifejtés, és párbeszéd a vizsgáztatóval vagy egy másik vizsgázóval. Elmehetsz vizsgafelkészítő tanfolyamra, járhatsz magántanárhoz, vagy (ha tudod, mit csinálsz) egyedül is tanulhatsz, ez mind a te döntésed. Nagyon sokféle nyelvvizsgafelkészítő könyv van, köztük nyelvtanos gyakorlós, szókincsfejlesztős, és az adott nyelvvizsgaközpont típusfeladatait is be lehet gyakorolni. Így általánosságban.
2021. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én Euroexames bemutatón vettem részt (nekem a nyelvvizsga végül emelt érettségivel lett meg). Ott elsőnek általános kérdéseket tettek fel (miért tanulnod a nyelvet, mióta, mit szeretsz benne, családod bemutatása esetleg), aztán ha jól emlékszem adnak egy képregényszerűséget, és neked arról kell beszélni, konkrétabban egy sztorit kitalálni. Aztán van egy olyan rész is, hogy megadnak egy témát és azt kell megbeszélni a vizsgatársaddal.
2021. aug. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg van szerepjátékos feladat is, ahol a vizsgáztató kapja mondjuk egy haver szerepét, s neked ezzel a haverral meg kell beszélni, hogy mondjuk mit terveztek csinálni, ha elmentek nyaralni. De ugyanúgy kaphatja azt a szerepet is, hogy ő egy információspultos ember és útbaigazítást kérsz tőle
2021. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!