Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet angol nyelvvizsgám...

Lehet angol nyelvvizsgám 1-2év alatt? Német nyelvtudással

Figyelt kérdés
Szóval, jelenleg nyelvi előkészítős osztályban tanulok. Heti 18 németem van, amivel nincsen baj, mert én választottam, és szeretem a nyelvet. A munkaterv szerint 11. Osztályban megfelelő mennyiségű tudásom lesz, hogy emelt érettségit tegyek németből. Aztán szeretnék az angollal is foglalkozni, mert pszichológiát szeretnék tanulni, és ahhoz elég fontos az angol. Az angol a második nyelvem, a német az első. Arra gondoltam, hogy nem egyből mennék egyetemre, hanem halasztanék egy évet, hogy meg tudjak tanulni jól angolul. Jövőre heti 3 angolom lesz, heti 4 németem. Szóval b1-b2 körüli tudásom lesz angolból. 1 év alatt fel lehet vinni olyan szintre, hogy pszichológián a szakirodalmat megértsem?

2021. nov. 9. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Emiatt fölösleges kihagyni egy évet! A B2-es szinttel meg tudod érteni a szakirodalmat, sokkal egyszerübb, mint egy szépirodalmi mü esetében.
2021. nov. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oh, ez szuper hír! Napok óta ezen kattog az agyam, hogy nem fogok majd tudni angolul..
2021. nov. 10. 06:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is minden új nyelvnél sokkal elöbb tudtam szakszövegeket olvasni, mint valami általánosabbat, éppen azért, mert ott könnyebben rá lehet jönni egy-egy ismeretlen szó, kifejezés jelentésére a terület ismerete alapján.
2021. nov. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dehogy fogod érteni. B1-b2-vel? Olyan szakirodalom nincs, ami egyszerű, mint a faék.
2021. nov. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es: gondolom, jó esetben egy idegen nyelv az, amit valaha is próbáltál, de ott is hamar elakadtál!
2021. nov. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jaja, egy idegen nyelvet próbáltam, a pesti magyart, mert vidéki vagyok, de hamar el is akadtam. :D

Mondd a szakmádat, keresek neked szakszöveget, és felrakok ide egy mondatot úgy, hogy kapsz 3 percet a magyar mondat begépelésére. OK?

2021. nov. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ebböl is látszik, hogy nem beszélsz idegen nyelveket, mert aki tud más nyelven, az nem fordítja le, hanem az adott nyelven érti.

Németül, angolul jól beszélek, oroszul csak kicsit, de fordítani nem tudok, csak nagyon nehezen, mert mindig az adott nyelven gondokodom. Föleg szakszövegnél (meg filmeknél, regényeknél) igen nehéz fordítani, mert másként vannak a fogalmak összerakva, mások a nyelvtani szerkezetek.


De hogy kicsit meg jóbban összezavarjalak, fordítottam már orvosi szakszöveget magyarra egy barátomnak - természetesen nem percek alatt -, annak ellenére, hogy nem vagyok orvos.


Egyébként ha idegen nyelvröl akarok magyarra fordítani, akkor legalább kétszer kell a fordítást elvégezni, elsöre "szó szerint" lefordítom magyar-szerüségre, másodszorra meg erröl érthetö magyarra éppen azért, mert a fejemben külön vannak a nyelvek, csak a fogalmak azok, amikkel foglalkozom közben.

2021. nov. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"De hogy kicsit meg jóbban összezavarjalak"

Nem tudom, miért kéne ettől összezavarodnom. :D

A kérdésre viszont nem feleltél. :D :D :D


"Ebböl is látszik, hogy nem beszélsz idegen nyelveket, mert aki tud más nyelven, az nem fordítja le, hanem az adott nyelven érti."

És aki nem tudja elmondani magyarul a mellette álló barátnőjének, mit hallott idegenül, az meg igazából egy hülye. :D

2021. nov. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!