Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki akinek jó az angol...

Valaki akinek jó az angol nyelvtudása, tudna ebben a feladatban segíteni? (B1-es szintű kb)

Figyelt kérdés

[link]



Az én megoldásaim közül 1 sem lett jó...😅 (Egy tanár féleség "kijavította", de a megoldásokat nem mondta meg.)

Annak is örülnék ha valaki le tudná írni mi a különbség a választható szavak között. Azt hittem az elsőkre hogy mindegyik szinoníma, de mégsem.


Autodidakta módon próbálok tanulni, de ennél a feladatnál megállt a tudomány.



2021. máj. 11. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Pfu ez jó sz@r feladat:D Figyelj... keress rá a szavakra amiket be tudsz helyettesíteni, hogy mikor milyen kizárólagos körülmények között lehet használni. Üzibe írhatsz ott jobban meg tudjuk beszélni mi nem világos:)
2021. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. :) Este megpróbálom úgy megoldani!
2021. máj. 11. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De hát egy részük nem is szinonima.

Ilyent többféle úton lehet megoldani:

1. kiszűröm a végképp nem odavalóakat

2. megtalálom a jót

3. egyszerűen tudom, hogy ez illik oda

A 2. és 3. nyilván feltételezi az olvasottságot. Manapság, mikor ez a képesség már magyarul is ritka, erre valóban nehéz alapozni, de régen ez nem volt probléma. Volt egy tévékabaré jelenet az állandósult szókapcsolatokról, vagy Hofi-Koós-Komlós, vagy Brachfeld Siegfrid előadásban, ha jól rémlik, az újságok híreit tárgyalták ki: a nyomozás - bravúros, a bűnöző - elvetemült, stb. És a közönség nevetett, mert értette.

Itt például a 6. ilyen, hogy a preview az held.

Az 5. meg, hát, mi lehetne más, mint az, hogy felefújják a léggömböt?

A 7-nél, ha már ott a dusk, akkor az lesz az, mert a mondat második felében ott van, hogy éjjel ki lesznek világítva.

A 8-asnál a trying meg expecting az észtvesztő hülyeség ide (hát erről beszéltem az 1. alatt), a cause-ról meg nem tudom, miért választanám a makinget.

Up to...

Each day...

A 2. az alighanem nálam passz lett volna.

2021. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ utolsó! :D Összehasonlítottam a megoldásaimat a tieiddel amiket leírtál és egyeztek. A 2-es szerintem a "staging". Utána olvastam a szavak jelentéseinem és az a legmegfelelőbb szerintem. :)
2021. máj. 12. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!