Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul kezdőként, hogy...

Angolul kezdőként, hogy tudnék a leghatékonyabban tanulni arra hogy megértsem a youtube-ereket?

Figyelt kérdés
Nem nyelvvizsgához kell, míg tanultam akkoriban németre jártam, nem angolra. Most már dolgozok munkámhoz nem kell a nyelvtudás. Youtube videók megértésére kellene nekem elsősorban a nyelvtanulás, későbbiekben könyvek olvasására. Ti mivel, illetve hogy kezdtétek, mi segített sokat?
2021. nov. 24. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Duolingo (és hasonlók) elég jók szavak és egyszerübb kifejelzések tanulásához kezdő szinttől.


Ha már ismersz elég szót és kifejelzést, akkor feliratosan meg lehet érteni egy film vagy videó jelentős részét. Ha valamit nem értesz akkor videó megállít és lehet guglizni. Ahogy haladsz előre egyre kevesebbet kell majd megálni és szótárazni :)


Nálam nagyvonalakban így nézett ki a folyamat.

2021. nov. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én pl. baromi sokat néztem gyerek koromban Cartoon Network-ön, meg SkyOne-on olyasmiket, amik érdekeltek és máshol egyáltalán nem lehetett azokat nézni, így adta magát, hogy ott néztem és mivel érdekelt, figyeltem rá, nem csak ment a háttérben, hanem próbáltam megfejteni, miről beszélhetnek.

Egyszerűen csak egy idő után elkezdtem érteni, hogy mikről beszélnek. Nyilván a kontextus is sokat segített benne, hogy megértsem a dolgokat.

Mellette tanultam is kezdő-haladó szinten suliban, de ez inkább csak az alap nyelvtani szerkezetekben segített, kétlem, hogy akár a kiejtést, akár más egyebekhez köze lett volna, hogy megtanultam. Egy darabig még szótárazgattam, meg keresgéltem egy-egy szó jelentését, de aztán egy idő után már nem.


Némettel ugyanez volt a Pro7 és Sat1 nézésének köszönhetően, azzal a különbséggel, hogy német nyelvórán csak egyetlen egyszer jártam. Emiatt a mai napig szinte mindent megértek németül, de iszonyatosan nehezen megy összeraknom a válaszokat, mert minden angolul jut eszembe és az olvasás rémesen nehezen megy, mivel sosem gyakoroltam németül. Ha sikerül felolvasni, onnan már hallás alapján megértem.


Sajnos azóta sem sikerült más nyelvet megtanulnom, mert az angol+német mindenre elég szokott lenni. (Utazásnál nagyon alap dolgokat fel szoktam venni a helyi nyelvből, de az nem nyelvtudás, csak udvariasság.)

2021. nov. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!