Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok segíteni spanyolból?K...

Tudnátok segíteni spanyolból?Ki kell egészíteni a mondatokat.

Figyelt kérdés

a,.....(estar,yo) haciendo la cola en el cine,cuando....(encontrarse) con Juan.

b,Cuando...(terminar,tú) escuela primaria?

c,.....(estar,yo)leyendo un libro muy interesante,cuando alguien...(llamar )a la puerta?

d,Cuando...(ser) nino todos los días ....(ír) a la playa.

e,Miguel de Cervantes....( morir)en 1616.

f,Mientras mi hermano....( escribir) los deberes,yo....(leer) el "Cien anos de soledad"

g,Cuando...(llegar)al banco,todavía....(estar) cerrado.

h,Todos los días....(ír,yo) puntualmante a la escuela ,pero ayer...(perder)el teren,y...(llegar)con veinte minutos de retraso.



2021. dec. 15. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbàld meg és kijavítom.
2021. dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

a,yo esta,encuentro

b,tú terminas

c,yo estoy

d,es,va

e,muere

f,escribe,lee

g,llega,esta

h,yo voy,pierde,llega

Nem valószínű hogy jó.

2021. dec. 15. 15:45
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

a:yo estoy,me encuentro

b:tu terminas

c:yo estoy,llama

d:es,va

e:muere

f:escribe,leo

g:llega,esta

h:Yo voy,perdi,llegué

(A b,d,e,g válaszok helyesek.A h válasznál pedig a perder és llegar igéket -az ayer időhatározó miatt- múlt időbe tettem.)

2021. dec. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. dec. 15. 16:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ajajj, ne köszönd, Kérdező!

3: Ha a mondatok jelentését is figyelembe vesszük, akkor egyik sem jelen időben van! Pláne az e), hiszen Cervantes 1616-ban meghalt.

Szerintem a feladat az imperfecto ill. a pretérito gyakorlását célozza... Nem igaz, Kérdező?

2021. dec. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De igen 5-ös.Akkir semmi sem jó?
2021. dec. 15. 17:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont azon akadtam fenn én is, mint az előző válaszoló, tehát hogy a mondatok közül több is múlt időt kívánna, függetlenül attól, hogy van-e bennük erre utaló határozó. Igaz, hogy a múlt idejű eseményekről is beszélhetünk jelen időben, de azért az nem mindig hat természetesnek.


Javítottam pár elírást a feladat szövegében. Az alanyesetű névmásokat spanyolban (a magyarhoz hasonlóan) csak akkor használjuk, ha hangsúlyozni akarjuk őket, vagy el akarjuk kerülni a félreértést (pl. az imperfecto igealakokban).


Az én megoldásaim:


a, …Estaba... (estar, yo) haciendo la cola en el cine, cuando …me encontré… (encontrarse) con Juan.


b, ¿Cuando …terminaste… la (terminar, tú) escuela primaria? [ha a feladat instrukciója megengedi, a jövő idő is szóba jöhet: terminarás]


c, ...Estaba... (estar, yo) leyendo un libro muy interesante, cuando alguien ...llamó… (llamar) a la puerta.


d, Cuando ...era… (ser) niño, todos los días ...iba… (ir) a la playa. [ha nincs megadva a szám és a személy, lehetne eras / ibas]


e, Miguel de Cervantes ...murió... (morir) en 1616. [ha a kontextus megengedi, elképzelhető az ige jelen időben is]


f, Mientras mi hermano ...escribía… (escribir) los deberes, yo ...leía... (leer) "Cien años de soledad". [jelen idő is lehetséges, és nincs határozott névelő a regény címe előtt]


g, Cuando ...llegué… (llegar) al banco, todavía ...estaba… (estar) cerrado. [az első igénél nincs megadva a szám és személy, így lehetne bármi: llegaste, llegó, llegamos stb.]


h, Todos los días ...voy… (ir, yo) puntualmente a la escuela, pero ayer ...perdí… (perder) el tren, y ...llegué… (llegar) con veinte minutos de retraso.

2021. dec. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, a hetesé tökéletes. (mire megnéztem már sok válasz jött)
2021. dec. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm!
2021. dec. 15. 17:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elkerülte a figyelmemet, hogy a b) mondatban helyesen "Cuándo" a kérdőszó...
2021. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!