Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 104-es IQ-val érthető, ha nem...

104-es IQ-val érthető, ha nem tudtam megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, MENSA IQ-n mérték. 10 éves korom óta tanulok angolul (először falusi általános iskolában elég felületesen) majd középiskolában szintén nem annyira magas színvonalon, de érettségi után egyetem alatt sikerült a legkönnyebb szóbeli-írásbeli középfokú megszerzése (origo ill. dexam) a diploma miatt. 2020 elején diplomáztam azóta viszont semmit nem gyakoroltam és youtube videókat továbbra sem értem meg. Közben voltam több magántanárnál, nyelvsuliban (jelenleg is járok a Hollywood nyelvstúdióba), de nagyon görcsösnek érzem az egéset. Jelenleg is úgy tanítanak, mint a középiskolában és nem érzem azt, hogy valaha is tudnék majd folyékonyan beszélni. Egy Do you meg there is kérdőmondatot összerakva is majdnem kisűl az agyam ha végiggondolom épp mi a szórend meg milyen prepozíciót kell használni.


Azt érzem ez a nehéz agyterhelés és nehézkes tanulás azért van, mert a mért IQ-m egyszerűen nem elég magas egy idegennyelv megtanulásához és - ne szépítsünk - egyszerűen azért mert túl buta vagyok.

Mi az igazsság?



2021. dec. 29. 10:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%

"Filmeket is néztem, de nem segített, mert 3 szavanként kellett szótároznom. Az nem megy legjobban, hogy gördülékenyen jöjjenek a gondolatok"


Ez olyan mintha azt mondanád, eddig épp hogy csak kocogtam, aztán próbáltam maratont futni, de nem segített, nem megy gördülékenyen. - Nyilván.


Muszáj sokat olvasni és hallgatni a szintednek megfelelő anyagokat (kezdő nyelvtankönyv hanganyaggal,

könnyített olvasmányok, kezdőknek szánt youtube-videók, zene, bármi és minden), úgy fogsz megtanulni csomó mindent, amit explicit módon még csak magolnál - pl. a helyes szórend is ragadni fog. Aztán ha tudatosan tanulod a nyelvtant is, szókincset is, össze fog ez állni. De ki kell tenned magad a nyelvnek.

2021. dec. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
69%
A 104-es IQ-val semmi baj nincs, teljesen átlagos. Nem értem, mi a problémád.
2021. dec. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez hülyeség. Nekem 141 lett, és csak érettségim van. Semmi köze az IQ-nak a tanulási képességhez.
2021. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kerültél a MENSA tesztre? Csak nem a szcientológus nyelviskola csináltatta veled? És akármennyit fizettél is, otthagyhatod. Ha már a pénzedet pocsékoltad, nem kell ugyanezt tenned még az időddel és a kedveddel is! Az is van olyan értékes!
2021. dec. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell az IQ-val vacakolnod, van, akinek nincs nyelvérzéke, s van, akinek jó nyelvérzéke van, és a legtöbb ember a kettő között helyezkedik el. Szorgos tanulással azért a készség hiányát bizonyos fokig lehet pótolni. Ez, hogy nem tudsz összerakni egy there is-es mondatot, ez többnyire a gyakorlás hiánya. Gyakorlás alatt nem az értendő, hogy heti egyet megpróbálsz összerakni. Rakjál össze napi százat. Persze, ehhez kell egy partner, aki előkészít neked, meg értékel.
2021. dec. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

"A nyelv az egyetlen dolog, amit rosszul is érdemes tudni."


Ehhez képest a Hollywood Nyelviskolában már az első körben sz@rrá szopattak a névelőkkel meg hogy tökéletesnek kell használni a prepozíciókat. Rövid magyar mondatokat letakarva kell fordítani angolra. Volt olyan amikor sírhatnékom volt gondolva, hogy mi a lóxar értelme/eredménye lesz ennek.


Visszakérni a pénzt meg nem tudom, mert előre kifizettem a 230 ezret ami azért ilyen "kedvezményes" mert havi kvótát vállaltam a tanulásra (minél többet megyek annál kedvezményesebb a bérlet) de mivel ezt szerződésben rögzítettük így nem hagyhatom ott, mert az órakvóta miatti kedvezmény miatt lett olcsóbb még így is.

2021. dec. 29. 12:46
 17/27 A kérdező kommentje:
A Don't Panic-ról is hallottam már oda szerettem volna menni, de nem sikerült véleményeket szerezni a suliról, végül rosszul döntöttem. Főleg, ha most olvassa is valaki a nyelviskolából még jobban szopatni fognak, de mindegy. Lehúzom ezt a fél évet ami kötelez a bérlet alapján aztán újult erővel neki esek a Don't Panic-nak.
2021. dec. 29. 12:48
 18/27 anonim ***** válasza:
77%
Létezik egynyelvű oktatás is és akkor nem kell mondatokat letakarva fordítani.
2021. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
70%
Kislány! Magadtól hogy nem jössz arra rá, hogy ami neked nem jó, azt nem csinálod?! Iszonyatos hiba volt látatlanban kidobni 230 ezret, de ha már egy ekkora hibát elkövettél, akkor tetézed még azzal, hogy bejársz szenvedni és az idődet pocsékolni?! Hát hagyd a francba az egészet a 230 ezred maradékával is (gondolom, a fele lehet kb). Bejárásra nem köteleznek, kislány! Csak a pénzed kell nekik, te nem! Ha nem tanulsz meg tőlük angolul, mert alkalmatlanok, akkor minek eljárni és a fejedet folyamatosan a falba verni csak hogy "leedd" a pénzedet? Neked tényleg 104 az IQ-d. Kár ... És ne menj a Don't panic-be se, mert ott se fogsz megtanulni. Nézzél filmeket, olvassál, beszélj. Ennyi.
2021. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=CAkLFU6Kr5A&t=11s

Hogyan Lehet Nyelvet Megtanulni 30 Nap Alatt

https://www.youtube.com/watch?v=6L750rASKMU&t=58s


Ez a régebbről ismert módszert, pl így tanult nyelvet Kosztolányi Dezső, Heinrich Schliemann, Lomb Kató, Makara György stb.

A videóban ismertetett napi fél óra kevés: 2-szer, 4-szer, 6-szor, 8-szor több kell.

2021. dec. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!