Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 104-es IQ-val érthető, ha nem...

104-es IQ-val érthető, ha nem tudtam megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, MENSA IQ-n mérték. 10 éves korom óta tanulok angolul (először falusi általános iskolában elég felületesen) majd középiskolában szintén nem annyira magas színvonalon, de érettségi után egyetem alatt sikerült a legkönnyebb szóbeli-írásbeli középfokú megszerzése (origo ill. dexam) a diploma miatt. 2020 elején diplomáztam azóta viszont semmit nem gyakoroltam és youtube videókat továbbra sem értem meg. Közben voltam több magántanárnál, nyelvsuliban (jelenleg is járok a Hollywood nyelvstúdióba), de nagyon görcsösnek érzem az egéset. Jelenleg is úgy tanítanak, mint a középiskolában és nem érzem azt, hogy valaha is tudnék majd folyékonyan beszélni. Egy Do you meg there is kérdőmondatot összerakva is majdnem kisűl az agyam ha végiggondolom épp mi a szórend meg milyen prepozíciót kell használni.


Azt érzem ez a nehéz agyterhelés és nehézkes tanulás azért van, mert a mért IQ-m egyszerűen nem elég magas egy idegennyelv megtanulásához és - ne szépítsünk - egyszerűen azért mert túl buta vagyok.

Mi az igazsság?



2021. dec. 29. 10:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Egy Do you meg there is kérdőmondatot összerakva is majdnem kisűl az agyam ha végiggondolom épp mi a szórend meg milyen prepozíciót kell használni."


Az igazág az, hogy gyakorolni kell és megszokni. Gondolj bele: magyarul úgy beszélsz, hogy közben végiggondolod, hogy éppen milyen nyelvtani szabályt alkalmazol? Hát nem éppen...Az angolban is egyszerűen megszokod előbb utóbb a dolgokat, ha sokat gyakorolsz, olvasol, próbálkozol.

Ha valakitől meg akarod kérdezni, hogy hogy vagy: How are you today? Ott sem állsz neki gondolkodni, hogy hogyan építsd fel a kérdést. Ez sok gyakorlás után szinte minden esetben így fog működni. Persze lesz az, hogy sokszor nyelvtani hibát vétesz, de ez még az anyanyelvi beszélőkkel is előfordul. Skótoktól hallottam már olyat, hogy "he don't", ami tudtommal nem túl szabályos :D

A lényeg, hogy ha meg tudtál csinálni egy nyelvvizsgát, simán tudsz magabiztosan angolul megfelelő gyakrolás után.

2021. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
*gyakorlás
2021. dec. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ha tudsz magyarul, van nyelvérzéked. Bármi más nyelvet meg tudnál tanulni, ha anyanyelvi környezetben lennél. De itthon az itteni módszerekkel sokan nem képesek megtanulni. Nézz videókat.
2021. dec. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Szia, valamikor tettél belőle B2 nyelvvizsgát, ugye? Akkor meg tudsz tanulni angolul.

Kezdd el használni a nyelvet. Keress érdeklődésednek megfelelő témákat a Quorán, és kezdjél el fórumozni. Olvasd el a Harry Pottert, eredetiben. Nézz filmeket a Youtube-on érdeklődésednek megfelelően.

Nem az intelligenciáddal és a nyelvérzékeddel van van, hanem a tanítással. Miért költenéd az idődet arra, hogy végleg elvegyék az önbizalmadat a nyelvektől? Csak azért, mert futsz a pénzed után. 104-es IQ-val is beláthatod, hogy ez nem jó neked.

2021. dec. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a többiekkel. Írod, hogy filmnézés közben hminden harmadik szót szótárazni kell. Az azt jelenti, hogy túl nehéz még neked az a film. Olyan filmet kell nézni vagy könyvet olvasni amelynek érted a 80 százalékát és az, hogy nem értesz pár szót nem akadályozza az élményt. A nyelvtanulásnál rettenetesen fontos az input. Mikor jegyzed meg azt, hogy egy ige után milyen prepozíció jön (ez csak egy példa)? Ha sokszor hallod használat közben vagy ha 2-szer elmondja a tanár/bemagolod? Ha sokat hallod egy idő után megjegyzed és automatikus lesz, nem kell azon gondolkodni hogy most to vagy in kell az adott mondatba. Azt ne várd, hogy elmész nyelviskolába és a fejedbe szálljon a tudás. Az arra jó, hogy elmagyarázza a dolgokat, hogy tudj beszélgetni, de a szókincset és a tudást nem fogja a fejedbe verni.
2021. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Jaj. Ez a Hollywood Nyelvstúdió az, amelyik eléd rakja a tananyagot, csináld egyedül és ha nagyon kell, kérdezz a tanártól, aki ott van? (és kb veled együtt még 5-10 diák ül a teremben, mindenki a maga dolgával van elfoglalva?)

Nyelvtanárként nagyon nem vagyok híve ennek a módszernek, próbálj mást, mert ez a jelek szerint nem jön be neked. Járj valódi, csoportos nyelvtanfolyamra vagy magántanárhoz, ahol csak rád figyelnek.

De az is jó, amit is sokan írtak: nézz filmeket (amiket már ismersz), írj naplót, esténként próbáld megfogalmazni magadnak, mi minden történt veled aznap.

Olvashatnál is angolul. Ne rögtön az Üvöltő szelek-et eredetiben, és Shakespeare-t is kihagynám, de vannak ezek a "graded reader" olvasmányok, ahol a tudásodnak megfelelő nehézségű füzetet választhatsz. Egy jó tanár ebben is tud segíteni neked. El sem hiszed, milyen sikerélményt ad, ha egy-két ilyet elolvasol. És felejtsd el, hogy állandóan szótározol. Nem kell minden szó jelentését kikeresni, gyakran elég, ha a szövegkörnyezetet megnézed és rájössz a jelentésére.


és a legfontosabb: engedd el azt,hogy mindig, mindennek nyelvtanilag helyesnek kell lennie. Nincs semmi dráma, ha eltévesztesz egy prepozíciót vagy véletlenül rossz a szórended. Legközelebb majd kijavítod. Keress egy olyan tanárt, akivel felszabadultan tudsz tanulni, elengeded ezt a görcsösséget. És beszélj, beszélj, amennyit csak lehet.

2021. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
53%
Én felsőfokúval, angol fordítóként se jövök rá, mi az a „do you meg there”, szóval ugyanott vagyunk...
2021. dec. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!