Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan foglaljam mondatokba...

Hogyan foglaljam mondatokba az angol szavakat?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják, hogy ne magába tanuljam meg a szót hanem szópárba vagy mondatba bele építve de honam szedjek hozzá kész értelmes angol mondatot? Van erre valami oldal?
2021. dec. 31. 11:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%

6: Miért ne használnák a Past Perfect-et? Anélkül nehéz feltételes múltat kifejezni if-es tagmondatban, pl.

If they had known...

If they had been studying...

2021. dec. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem, kérdező. Én szinte mindig valamilyen mondatban találkozok egy ismeretlen szóval. Akkor máris megvan a kész, teljes mondat, és nem nekem kell kitalálnom.
2021. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

#11


Mert élő szóban hol használsz "HA" kifejezést? Mert én magyarul is csak akkor szoktam, ha írok valamit, vagy valami történetet akarok elmesélni. Egyébként nem állok neki, "HA"-kal dobálózni, mert ugye ha a kutya nem szarna, akkor kipukkadna. Sokkal előbb fogja egy angol a continuous szerkezetet használni, mint a had been studyinget.

2021. dec. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Butaságokat beszélsz, mert egy frusztrált, sértődött senkiházi vagy. A substitute-ot élő beszédben csak sportban használják, sehol máshol."

Még magyarul sem megy az olvasás. Én pont a könnyed olvasmányokra hivatkoztam, hogy azért az az élet része még sokaknál. :D

Ilyen frusztrált meg sértődött, meg senkiházi, ezek nem tudnak a beszélgetésünkben alappal bírni, hiszen nem tudod miből levonni a következtetést. :D De hogy te az igénytelenség prófétája vagy, az meg hozzászólásodból látszik. :D

2021. dec. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!