Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem sikerült a nyelvvizsgám,...

Nem sikerült a nyelvvizsgám, nit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval most jóttek meg a nyelvvizsga eredmények, és nem sikerült, (Language Cert B2). Kis híjja volt csak, de akkor is nagyon bánt, hogy nem lett meg. Nem tudom mi tévő legyek, hogy válasszak másik nyelvvizsgaközpontot, vagy ugyan itt próbáljam meg. Mikor próbáljam, rögtön a következőn, vagy várjak vele, és tanuljak addig sokat, nem tudom egyszerűen. (10.osztályos vagyok)

2021. dec. 31. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajna én nem nyelvvizsga központba nyelvvizsgáztam így nem tudok tanácsot adni, nem tudom, meg lehet-e ilyenkor nézni hogy mit rontottál, hol rontottál a legtöbbet esetleg azt a feladattípus gyakorolni. Vagy tudsz előrehozott érettségit tenni, emelt szintűt, nem tudom hogy már lehet-e 10. évvégén, de 11. ősszel biztos. És az is ad B2 nyelvvizsgát ha 60% felett van. Ha meg nem sikerül akkor igazából ingyen volt, nem olyan mint a nyelvvizsga hogy pénzt dobtál ki rá és úgy nem sikerült.
2021. dec. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem languagecert nyelvvizsgám van. Angol b2

Szerintem ez a legkorrektebb nyelvvizsga.

Készülj még rá kicsit, elvégre most már elvileg tudod mi nem ment.

Meglesz az.

2021. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2%

"Szerintem ez a legkorrektebb nyelvvizsga."

Úgy érted, mindegyik másik rendszerben próbáltad, és buktál?

2021. dec. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
TELC-et javaslom.
2021. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pont érettségi előtt egy pillanattal tudtam megcsinálni, szóval még van időd. Én azt mondom, hogy gyakorold tovább a feladatokat, készülj többet, esetleg ami nem ment, arra konkrétran feküdj rá! Nekem a hallás utáni szövegértés ment nehezen, azon buktam mindig, írásbelin meg a levélíráson valamiért. Utóbbihoz sajnos tanár kell, magnóhoz én néztem Scooby Doot, meg néha egyéb más filmet, rajzfilmet, és a következő vizsgára 20%-kal jobb eredményt értem el! Nem tudom, hogy a következő vizsga mikor van, de ha pl. 3 hónap múlva, akkor ha tudsz, érdemes őszintén nekifeszülni, ha tényleg csak egy kicsi hiányzott. Esetleg tanárra költeni, ha megengedhetitek, ha nem, akkor egyedül tovább. Viszont, ha ekkor sem megy, akkor lehet érdemes lenne magántanárhoz pár alkalommal befizetned, valakit keresni, akinek elmondod a problémát, megmutatod neki, hogy hány százalékot értél el ezeken, és tanácsot kérsz, hogy miket gyakorolj, és milyen nyelvvizsgát javasolna. Különböző nyelvvizsgák különböző területekre helyezhetnek nagyobb fókuszt, ami miatt lehet valamelyik sokkal nehezebben tudsz jó eredményt elérni, mint egy másikon. Plusz az is kérdés, hogy egyszerre próbáltad-e az írás-szóbeli részt, vagy csak az egyikből mentél elsőre. Lehet bontva csinálni többnyire, nekem az angol végül csak így ment. Bontva azért jó, mert akkor tudsz egy készségfajtára többet koncentrálni. Az általad említettet nem ismerem, én a telcet és az euroexamot csináltam, előbbit németnél, utóbbit angolból. Angolból több nekifutásom volt sajnos, de az angolt csak 3 évig tanultam, és igazából tudtam, hogy nem vagyok rá érett, csak kellett a felvételire a nyelvvizsga, aztán nehezen kifacsartam magamból. Német viszont első nyelvem volt, és ott a Telc elsőre bejött, de ott nagyon jó felkészítő tanárom volt, akivel személyes viszonyom is nagyon jó volt, és nagyon jó tanár is volt. Angolból már nem volt ilyen szerencsém. Nekem utólag a Telcnél kellett volna maradnom angolból is, mert az Euronál nekem kfiejezetten nem mentek a kétdimenziós fekete-fehér firkák értelmezése, ahol történetet kellett elmesélni. A Telc-nél annak idején meg tudni lehetett, hogy milyen témák vannak az egyek szóbeli részeken (pl. nyaralás, film elmesélése), amikre jobban lehetett előre rákészülni. Euroexamnál úgy szerintem semmi nem volt kőbe vésett, és mivel az volt a híre, hogy ez a legkönnyebb nyelvvizsga, rögtön nehezebbé csinálták. De ennek már sok éve, nem tudom most mi a helyzet.
2022. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%

3x buktam sajnos egy szakmai nyelvvizsgán, nem adtam fel, tanultam készültem a következőre, és valószínű szereztem annyi rutint, hogy aztán sikerült! Volt hogy úgy jöttem ki, biztos nem lesz meg, sokat tippeltem, nem értettem teljesen a szöveget, stb

Volt hogy biztos voltam a jó eredményben, mégis buktam. Igen, az volt a legrosszabb eset, de menni kell tovább!

Fiatal vagy, menni fog az ne add fel!

2022. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!