Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelven lenne érdemes...

Milyen nyelven lenne érdemes tanulni? Angol/ német?

Figyelt kérdés

Angolból vagy egy alapom, németből viszont semmit nem tudok.

Ápolónak tanulok. (Jelenleg gondozó vagyok.)

Szóval tudom, hogy német területeken nagyon keresik az ápolókat, ebből a szempontból jó lenne a német.

Anglia kiesik a brexit miatt, így maradna esetleg Írország.


Szerintetek? Mit tennél a helyemben?


2022. jan. 12. 03:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha minél több nyelven tudsz az annál jobb. Ha teheted, kezdd el a németet.
2022. jan. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Német. Svájc, Ausztria, Németország miatt sokkal jobban megérné, mint angolt egy ország miatt.
2022. jan. 12. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Nos, a német nyelv, hasznosabb lenne számodra, ha a környező országokat nézzük.

Nekem van Írországban barátom. Ápoló. A pénz is jó, de állítólag amilyen tiszteletet kap egy ott dolgozó ápoló, az nem mindennapi. Megbecsülik az embert. Ritka dolog. Ezen gondolkozz el, közbe pedig kezd el tanulni a német nyelvet is, hátrányod nem származik belőle.

2022. jan. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Csak is német nyelv .
2022. jan. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
91%

A magyar általában Német , osztrák és Svájcban gondolkodik, úgy hogy elsősorban a német nyelv ami nekünk fontosabb, persze a második helyen az angol van.

Bár csak beszélném valamelyiket, nem kínlódnék a kizsákmányoló magyar vállalkozókkal 😒

2022. jan. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút a te jövőképedtől függ.

Angol nyelvterületen is keresik az ápolókat, ráadásul ha nem csak európai szinten gondolkozol, ott van még az USA, Kanada, stb.

Kanadában láttam több hirdetést anno, és annyira keresték a betelepülni vágyó ápolókat, hogy fizetett átképzést ajánlottak nekik és ingyen nyelvoktatást (bár nyilván nem a 0-ról).

Ha csak Európában gondolkozol, és rendszeresen haza akarsz járni, akkor érdemes a németen elgondolkodni.

2022. jan. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Tanuld meg németből az alapokat és menj ki Ausztriába pár hónap szezonmunkára. Én így tanultam meg németül beszélni rendesen.
2022. jan. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Csak szólok, hogyha Svájcban nem beszéled a helyi dialektet (aminek annyira nem sok köze van a némethez :D), akkor elég sok hely kiesik mert az idősek zöme nem beszél németül/angolul, a kisgyerekek pedig csak az iskolában kezdik el az idegennyelv tanulást - a hochdeutsch az idegen nyelv!
2022. jan. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Éltem Svájcban egy ideig. Viszont magyarnál, szóval a nyelvtanulás így kb kiesett. Postán stb, egyéb helyen az angolt használtam.

A kint lakó ismerősöm szintén eü-s, bár nem ápoló. Viszont nem a svájci németet beszéli. Bár rég kint van, nyilván már sokmindent megért úgy is.


Némettel jól tudnék járni, csak nekem kicsit nehéz, főleg az angolhoz viszonyítva. Ezért filózok.

2022. jan. 12. 07:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha külföldre szeretnél kijutni, akkor holland vagy német. Értelemszerűen a célország nyelve. Egy kis angoltudás nem árt, de Németországban semmire nem mész vele, ha kórházban szeretnél dolgozni. Nehéznek nehéz, de ha ezt szeretnéd, meg kell küzdeni érte. Vannak egyébként célzott szószedetek, tankönyvek direkt orvosoknak/ápolóknak, amelyek a kórházi témára fekszenek rá.
2022. jan. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!