Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes így ez az olasz szöveg?

Helyes így ez az olasz szöveg?

Figyelt kérdés

Levelet kell írnom egy kedvenc filmemről. Ezt tudtam összehozni. Nagy segítség lenne, ha valaki átnézné, hogy értelmes-e.

(még csak a passato prossimo-t és az imperfetto-t tanultam a presente indicativo-n kívül)


Caro amico,

Voglio parlarti del mio film preferito. Ho veduto questo film al cinema alla fine settimana. Era un film Ungherese. Si chiama “ Il quinto sigillo “ (il titolo originale é “ Az ötödik pecsét”). É un film del 1976 (millenovecentosettantasei) diretto da Zoltán Fábri. Il film é bassato su un romanzo di Ferenc Sánta che mi piace anche. Ed il poster di film é abbastanza buono.

La trama del drammatico si svolge nella capitale, Budapest in 1944 (millenovecentoquarantaquattro). Questo era il terrore del Partito delle Croci Frecciate in Ungheria. All’inizio della storia quattro amici parlano al bar. I amici parlano di cucina e dopo di ingiustizie del fascismo. Il prossimo giorno devono prendere una decisione morale che é molto difficile: arrendersi o resistersi al potere. Questa é la domanda principale del film. Solo un’uomo sceglie di arrendersi, i altri che resistersi moriranno.

Adoro questo film perché é molto dinamico. Mi piace il direttore e anche i personaggi. Secondo me, Il quinto sigillo é uno dei migliori film ungheresi. Quindi, devi quardarlo.



2022. jan. 15. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Az olaszom nem a legjobb, de szerintem nyelvtanilag rendben van. Formailag annyi, hogy a megszólítás utáni mondat kisbetűvel kezdődik. Amiket még észrevettem: film è basato (csak egy s), gli amici (az i helyett), solo un uomo (nem kell oda az aposztróf). Illetve a visszaható igék (pl resistersi) ragozásában nem vagyok biztos. Keveset tudtam segíteni, remélhetőleg jön valaki, aki hasznosabb tanácsot tud adni.
2022. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem már ez is nagy segítség.
2022. jan. 15. 21:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ho veduto-nem létezik, ho visto a helyes alak.


Fine settimana -hímnemű és nem kell elé a prepozíció. Csak il fine settimana. Viszont ha azt akarod hogy a múlt héten én odatenném, hogy il fine settimana scorso.


il poster del film


A drammatico mi akar lenni? Mármint te minek akartad írni. Dráma? Az dramma. (il dramma-tehát il trama del dramma)


A számokat felesleges szerintem kiírni betűvel, hacsak nem külön kérte a tanár.


parlano di cucina e dopo, delle ingiustizie del fascismo.


Solo un’uomo sceglie di arrendersi, i altri che resistersi moriranno. -Ez így helytelen. Mit szerettél volna írni? Azon kívül hogy gli altri a helyes.


nel 1944


resistere al potere (nem kell visszaható)


Következő nap: il giorno seguente

2022. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a javításokat.

Az ho veduto- nak utána néztem, létezik, de nem használják már, max. regényekben.


Ahova írtad, hogy helyelen, azt akartam írni, hogy: Csak az egyik férfi/ember választotta a behódolást, a többiek, akik ellenálltak meghaltak.

2022. jan. 16. 09:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hàrmas vagyok, akkor: solo un uomo ha scelto di arrendersi, gli altri che hanno resistito al potere sono morti.
2022. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én közben így írtam át: Infine, solo uno dei quattro amici si arrendere. Gli altri, chi resistono, muoiono.


Ez is jó lenne?

2022. jan. 16. 12:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez nem jó. Si arrendere nem is létezik. De ezt leszámítva ez olyan mintha azt írnád: végül, csak egy a négy barát közül megadni magát. Vagy sceglie/ha scelto di arrendersi vagy si arrende.
2022. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
És nem gli altri chi resistono, hanem gli altri CHE resistono.
2022. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a segítséget!
2022. jan. 16. 17:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen
2022. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!