Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvről lehet a...

Melyik nyelvről lehet a leglogikusabban tanulni az alábbi nyelveket? (Félig meddig elméleti kérdés)

Figyelt kérdés

Magyar, angol és német nyelveken vagyok közel anyanyelvi szinten. Vagyis, magyar az anyanyelvem, de nyilván még azon is van mit csiszolnom.

Melyik nyelvről lenne érdemesebb a norvég nyelvet és a spanyol nyelvet megtanulni?


Például: angolt magyarról tanultam, németet már szinte csak angolról, könnyebbnek éreztem a nyelvtan logikáját így elsajátítani.

Meg ugye, az anyanyelvem nyelvtani rendszere "benne van a véremben", míg az angolt tudatosan, felnőttebb fejjel tanultam, így jobban átláttam, mi az amire szükségem lesz a német nyelvben.



2022. jan. 16. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
39%
A többit is angolról, mert angol nyelvű segédanyagot, magyarázatot stb. fogsz a legkönnyebben találni bármilyen más idegen nyelvhez.
2022. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom a német mennyire áll közel hozzá, de pl. Dán, Holland, Svéd írott szövegekből sokmindent megértek a német miatt. A beszéd értése más tészta. Az nem megy. Nem tudom a felsoroltaktól mennyire áll messze a Norvég, olyat sosem olvastam.
2022. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!