Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak nyelvet?

Hogyan tanuljak nyelvet?

Figyelt kérdés

A német nyelvet szeretném jobban megtanulni. Sok ideig csak könyvből próbáltam, főleg a nyelvtani részeket megérteni. A legnagyobb gondom a beszéddel van, így most podcastot (Easy German) kezdtem hallgatni. A teljes szöveget arról amit beszélnek látom közben. Ezt bemásolom dokumentumba, kijelölöm a fontos kifejezéseket, és az ismeretlen szavakat pedig táblázatba írom. De ez rengeteg idő, egy 40 perces podcast esetében.

Valamiért fontos nekem, hogy leírva is meglegyen, és lássam, hogyan épül fel egy mondat, de lehet, hogy ezt csinálom rosszul.

Tudnátok esetleg írni ötleteket, hogy nektek mi segít a nyelv tanulásban, vannak-e esetleg módszereitek, vagy hasznos oldalak, szótárak, könyvek?

Köszönöm.



2022. jan. 27. 20:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Deutschtraining.org


Deutschlernen.com


Goethe.de

2022. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!