Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán nyelv tanulás?

Japán nyelv tanulás?

Figyelt kérdés

Jelenleg a kínaival foglalkozom, de szeretnék áttérni a japánra majd.


Nem igazán értem viszont, hogy miként van ott az írás. Azt tudom, hogy három fajta írás van ott, hiragana, katakana, és kanji.


Mivel a kínai írás jól megy, így nem félek attól, hogy nem fogom tudni megtanulni, azt viszont nem értem, hogy működik.


Itt van például ez a szó:


arigatou gozaimasu


Most honnan tudjam, hogy mennyi kanji, hiragana, katakana kell bele!?


2022. jan. 31. 01:37
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
De ugye, azt vágod, hogy a kínai százszor fontosabb már, mint a japán? Megváltozott a világ.
2022. jan. 31. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A japán nyelvvel kapcsolatban vannak terveim, így azt szeretném magas szinten elsajátítani.
2022. jan. 31. 04:55
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

“De ugye, azt vágod, hogy a kínai százszor fontosabb már, mint a japán? Megváltozott a világ.”


Miért lenne már fontosabb a kínai ? Kit érdekel a sok idetelepedett patkány. Azok nagy része ruha árus vagy büfés. Mit beszélgessen velük az ember kínaiul ? Nagyobb vállaltnál meg amelyik kínai ér valamit, az tud angolul. Bár kötve hiszem, hogy egy európai jól érezné magát egy ázsiai munkamorálú helyen. Tehát itt is felmerül a kérdés, hogy minek tanulja meg az ember ezt a nyelvet ? Nem beszélve a sok félvérről, itt felnőtt kínairól, aki magyarul és kínaiul is tud. Velük kell osztozni azon a pár álláson, ahol elvárt a kínai nyelvtudás. Ugyanaz a helyzet, mint a spanyol esetében. Nem a mennyiség, hanem a minőség számít. Azt kell nézni kik beszélik és nem azt hogy hány gyárimunkás meg csicska. Japán minden téren különb ország.

2022. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

#3

Ez is egyfajta megközelítés, de a témát más irányokból is meg lehet közelíteni. Akkor más az eredmény.


Azért Dél-Amerika (a spanyollal rájuk céloztál) és Kína jövőjét nem lehet egy lapon említeni.

2022. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Ha meg engeded beleszólnék a vitátokba.


1) Dél-Amerika nem csak spanyol nyelvű országokból áll. Van ott Portugál is.


2) Attól mert valami nem egy világhatalom nyelve attól még nem lesz kevesebb értéke a megtanulásának. Például ha valaki Japánul akar tanulni akkor tanuljon. Biztos lesznek helyzetek ahol jól jöhet neki. Sose lehet tudni mit hoz a jövő.

2022. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3

"Bár kötve hiszem, hogy egy európai jól érezné magát egy ázsiai munkamorálú helyen."

Akkor én most minek számítok? Eddig úgy tudtam Európai vagyok. Mert én jól érezném magam egy ázsiai munkamorálú helyen. Mivel hát, a te értelmezésedben Európaiként nem érezhetném jól magam olyan helyen. (Nem a 4-es vagyok.)


"Nagyobb vállaltnál meg amelyik kínai ér valamit, az tud angolul."

Hallottál te már átlag hétköznapi kínait angolul beszélni? Olyat aki nem él anyanyelvi közegben évtizedekig. Nem a legérthetőbb az angoljuk.


"Tehát itt is felmerül a kérdés, hogy minek tanulja meg az ember ezt a nyelvet ?"

Szóval ha nem tudod munkával pénzre váltani akkor már felesleges megtanulni? A nyelvtanulás nem így működik. Ott sosincs felesleges nyelvtanulás.


"Japán minden téren különb ország."

És az miért rossz ha egy Távol Keleti ország mindenben eltér egy Európai országtól? Sőt pont az a jó Kínában és Japán hogy olyan amilyen.

2022. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezek a kommentek nem válaszok a kérdésemre.
2022. febr. 5. 03:45
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

"Most honnan tudjam, hogy mennyi kanji, hiragana, katakana kell bele!?"

Megtanulod, onnan.

Erre most mit lehet mondani, de komolyan.

Főleg, hogy a kanji mennyiségtől függ, hogy rideg-formális vagy hétköznapi-közvetlen az amit leírsz. A három jelrendszernek pedig meg van a saját szabálya, hogy melyiket hogy és mikor használod.

Ezt mind-mind külön meg kell tanuld. És a kínai nyelvtudásod inkább hátrány lesz mint segítség. Mert sok jel (főleg összetételek) teljesen mást jelentenek a két nyelvben.


Remélem ez kielégítő válasz.

2022. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én nemrég kezdtem el a japán tanulást, de mivel nincs lehetőségem tanárhoz járni ezért egyedül kezdtem el és csak azt tudom mondani amit abban a könyvbe leírtak amit találtam és nekem bevállik.


a Hiragana szótagjeleket a japán eredetű szavaknál használják

a Katakanákat (azt hiszem) a más nyelvből eredő szavaknál használatos

a Kanjikról sajnos nem tudom


remélem tudtam segíteni

2022. júl. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!