Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet kezdjem el...

Melyik nyelvet kezdjem el hobbiból?

Figyelt kérdés

Szeretnék hobbiból nyelvet tanulni. Angolul már tudok.


Amikben gondolkodtam:


- német, portugál, kínai. Ezek közül a német tetszik a legjobban, ugyanakkor Kína, vagy Portugália (és volt gyarmatai) kulturálisan jóval érdekesebbek számomra.


- de bármilyen egyéb nyelvet is írhattok, minden tippnek örülök (a Francia kivétel).



Ui: mivel nem munka miatt tanulnám, ezért ne írjátok, hogy ez vagy az a nyelv jobb elhelyezkedés szempontjából.



2022. febr. 6. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

német, egyértelmű.


tudok németül, azért mondom!


de nem tudom, akik kínait vagy japánt, koreait akarnak tanulni, mennyi önismeretük van, vagy mennyit tudnak ezeknek a nyelveknek a sajátosságairól?


baromi nehezek...!


portugál helyett inkább olasz v. spanyol.

de inkább olasz, közelebb van, mint spanyolhon v. portugália, svájc egyes kantonjaiban is beszélik, az észak-olasz városok gazdasági tőkéje még mindig impozánsabb, mint déli szomszédaiké, turistacélpontnak is könnyebben elérhető.

2022. febr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem is munka miatt (jelenleg),sosem tudhatod mi lesz később, a leghasznosabbnak mindenképp a németet gondolom.

Szerintem az olasz, spanyol, portugál is jó lehet, hasznosak és valljuk be, hogy szebbek, mint a német. Én olaszul, angolul, németül és franciául beszélek és spanyolul is tanultam, szerintem ezek az újlatin nyelvek könnyebbek is mint a német (kivéve francia, de azt úgysem szeretnél) bár ez elég egyéni mindenkinél.

Az ázsiai nyelvekkel nincs tapasztalatom, tőlem kicsit távol állnának, de mivel hobbiból szeretnéd, végülis miért ne. Amin a helyedben szintén a hasznosság és érdekesség érdekében is átgondolnék, az az arab.

2022. febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha a magyarra is egy kicsit jobban rá akarsz látni kívülről, már amennyire lehet anyanyelvi beszélőként, tanulj esetleg egy agglutináló nyelvet, például tanulj finnül, vagy törökül.
2022. febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Albánt kell tanulni, mert azt senki nem tudja. Ezzel jó állást találhatsz Albániában követségen.
2022. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld. Köszönöm.
2022. febr. 6. 17:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindenképpen a németet mondanám.


Évek óta tanulok németül, nagyon jó és szép nyelv, sok helyen használják, és ha gondolkodtál is rajta, akkor feltétlenül kezdd el. A nyelvtani szabályok kicsit elsőre bonyolultak lehetnek, de ez ne riasszon el, egy kis gyakorlással egyszerűen meg lehet őket tanulni.


Sok sikert! :)

2022. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha hobbiból tanulnál nyelvet, akkor azt, amelyik jobban érdekel. Csak el tudod dönteni melyik ország kultúrája tetszik jobban
2022. márc. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!