Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sürget a B2 nyelvvizsga letétele.

Angolból többször is próbálkoztam, emelt érettségit is tettem, de mindig 1-2% hiányzik a követelmények teljesítéshez. Kb 3-4 éve foglalkozok vele.

Most szembe jött velem egy eszperantó nyelvtanfolyam a neten. Sokan érnek el vele sikert, akik hasonló gonddal küzdenek, mint én.


Szerintetek melyik lenne jobb? Tovább próbálkozni az angollal vagy elkezdeni az eszperantót?


Most a cél a nyelvvizsga megléte. Angolból mindenképp szeretném, hogy sikerüljön, de félek, hogy nem jön össze a záróvizsgáig.



2022. febr. 14. 13:26
1 2
 11/15 Thunderfairy ***** válasza:
38%
Én még 1-2 évet rátanulnék az angolra hátha utána sikerül. Az a jó az angolba hogy a világon mindenhol megértik. De talán a németel se járnál rosszul itt Europában. De azt úgy olvastam itt az oldalon hogy angol után nehéz. Szerintem adj még esélyt az angolnak.
2022. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%
Én azt nem tudom elhinni, hogy a mai világban valaki nem tud megtanulni egy B2-es szinten angolul, de eszperantóul meg igen. Ha már ennyi időt beleöltél nem kellene veszni hagyni, összehasonlíthatatlan a 2 tudás. Akkor tessék másik nyelvvizsga központtal próbálkozni, mindegyiknél más készséget kérnek jobban, válassz olyat, ahol a szemlátomást rosszul menő rész kevésbé hangsúlyos. Főleg, ha csak 1-2 % hiányzik... őszinte leszek, én több nyelvvizsgán vagyok már túl, mindet más helyen csináltam és mindig az volt a tapasztalatom, hogy ha rendesen felkészült az ember, akkor nem érte meglepetés. Értsd: valamit nem csinálsz jól, nem tanulsz, gyakorolsz eléggé, lehet nem is vagy olyan szinten, de ahelyett, hogy fejlesztenéd a tudásod, újra meg újra erőltetsz egy számonkérést, amihez még kevés vagy. Itt most csak tippelgetek, neked kell magadba nézned, hogy mivel lehet a baj. Egy biztos, amíg saját magaddal nem vagy őszinte, addig nem fog sikerülni és az eszperantó sem fog kihúzni a bajból, mert azt is ugyanúgy meg kell tanulni, csak éppen minek, ha utána soha az életben sehol sem fog kelleni, ráadásul jóval közelebb vagy térben és időben is az angol B2-höz, mint az eszperantóhoz.
2022. febr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
38%
Az eszperantó úgy hülyeség, ahogy van. Egykor úgy gondolták, hogy világnyelv lesz, de nagyot tévedtek, mert egy mesterséges nyelv soha nem fog az angol helyébe lépni.
2022. febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én az angolt választanám. Nekem is sürgős volt a nyelvvizsga. Minimális készülés után megpróbáltam a szóbelit (az írásbelit már régebben megcsináltam) és 54% lett. Egy hónap múlva megint vizsgáztam úgy, hogy addig minden nap tanultam, tanárhoz jártam heti többször és sikerült. Pedig nekem 6%-al kellett jobban teljesíteni, ami már soknak számít.

Ha neked tényleg 1-2% hiányzik, az pár hónap vagy hét alatt is elérhető, attól függ, mennyi időd van rá és mennyire vagy szorgalmas.

Szerintem sokkal egyszerűbb ezt behozni, mint megtanulni az eszperantót.

2022. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 xp ali ***** válasza:
59%
Ne viccelj már ezzel az eszperente dologgal. Semmire se való, senki se használja, körberöhögnek vele mindenütt. Angol. Próbálokozz másféle nyelvvizsgával (2 nyelvűt javaslok) és ne nagyvárosban és menj el nyelvvizsga felkészítőre és próbanyelvvizsgára.
2022. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!