Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo francia B2-re megyek...

Origo francia B2-re megyek jövő héten, rettegek az íráskészségtől. Hogy készüljek fel?

Figyelt kérdés

Egyénileg készülök és nem tudom, hogy mi lenne a helyes módja a próba feladatsorban lévő esszé megírásának. A suliban a francia tanárral soha nem gyakoroltunk ilyet.


Bármilyen tanács jöhet!


2022. febr. 25. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1 hét alatt felkészülni?
2022. febr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nézd meg youtubeon az origó vizsgafelkészítő videóit. Ott minden lényegeset elmondanak, nekem nagyon sokat segített.
2022. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemben nem tudok sokat hozzászólni, de azért egy héttel a vizsga előtt kezdeni el készülni... érdekes hozzáállás.


Amúgy, szerintem sokat segít, ha próbafeladatokat csinálsz, illetve nézz meg javított, kész feladatokat.


Plusz talán az is segít, ha olvasol franciául szövegeket, amikben tipikus kifejezéseket, szavakat használnak.

2022. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén szólva én 3 nyelvből nyelvvizsgáztam eddig 5x (mind sikerült elsőre, csak valamiből voltam B2-n majd C1-en, illetve van szaknyelvim is) és levélírásra én SOHA nem készültem külön. Van néhány pont, amit be kell tartani, de erre emlékeim szerint kitérnek az origós felkészítő videókban, B2-n kifejezetten eléggé konkretizált, hogy milyen típusú levelek, esszék vannak (ha egy kommentet esszének lehet hívni), azt az 1-2 kifejezést, amit esetleg elsüthet az ember ilyen irományokban csak meg tud tanulni az ember egy hét alatt.

2. válaszoló voltam

2022. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!