Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosz nyelv kiejtése...

Az orosz nyelv kiejtése nehezebb mint mondjuk az angolé?

Figyelt kérdés

2022. márc. 11. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Sokkal egyszerűbb.
2022. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Maga az orosz kiejtés közelebb áll a magyarhoz, nincs sok hang benne, amit mi ne használnánk. És ha ismered az abc-jüket, onnan kezdve egyértelmű a leírt szavak kiejtése, ellentétben az angollal.
2022. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem az orosz órák után mindig fájt a szám, annyira más ajakmozgás kell oda. Plusz vannak hangok, amik nincsenek a magyarban pl a lágy mássalhangzók, és a "bI" (nézzétek el nekem, nem tudtam elővadászni az orosz billentyűzetemet :D) ami így elsőre eszembe jut.


Angolból pedig sosem sikerült igazán elsajátítani a helyes kiejtést (ami tényleg angolnak hangzik és nem hunglishnek) és szinte minden egyes szónál bizonytalan vagyok a kiejtés én.


Olvasásra szerintem az orosz könnyebb, de a kiejtés nekem kicsit jobban feladta a leckét.


Szvsz erre nincs tényszerű válasz.

2022. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

2: Ez azért nem teljesen igaz, sőt! Az о betű pl. legalább háromféle különböző magánhangzót jelöl, attól függően, hogy mennyire hangsúlyos az a szótag, amiben van. Amit ránézésre megintcsak nem tudsz megállapítani.

Vagy a е [je] betű, ami többnyire, de nem mindig, palatalizálja az előtte álló mássalhangzót, de van, hogy [o]-nak vagy [jo]-nak ejtik – ez sem annyira egyértelmű.

Szóval egy ismeretlen szót egyáltalán nem biztos, hogy ki tudsz helyesen olvasni. A magyarban ilyen nem fordul elő.


Az orosz palatalizált mássalhangzók teljességgel ismeretlenek a magyarban, gyakorlatilag minden mássalhangzónak van palatalizált változata is.


Aztán, ott vannak a hangsúlyos magánhangzók előtti félhangzók, melyeket írásban egyéltalán nem jelölnek. Pl. a vodka (водка) [v] és [o] hangja között is bizony ott lapul egy félhangzós, [u]-szerű hangocska, melyek igen nagy részben felelősek az orosz nyelv jellegzetes hangzásáért. Nélkülük nagyon idegenül hangzana bárki orosz beszéde.


Szóval az orosz nyelv kiejtését csak a felületes szemlélő gondolja könnyűnek, de valójában nagyon eltér a magyartól. Akárcsak az angol.

2022. márc. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi az a palatizált mássalhangzó?
2022. márc. 11. 18:25
 6/10 anonim ***** válasza:

5:

[link]

2022. márc. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
angolul középfokon beszélek, oroszt pár hónapja kezdtem, nekem őszinte leszek kényelmesebb és egyértelműbb az orosz kiejtés (cserébe folyton elfelejtek betűket az abcből, de a kiejtésemet minden órán megdicséri a tanár.) de szerintem ez emberfüggő is, öcsém gyönyörűen beszél angolul és franciául is, én mindkettőn elég viccesen hangzok. pedig én elvileg magasabb szinten járok mindkét nyelvből.
2022. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

palatalizál: a mássalhangzó képzését a szájpadlás felé "tolja el", köznyelvileg tulajdonképpen "lágyít"

t-->ty

n-->ny

d-->gy

2022. márc. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8: A palatalizált és a palatális mássalhangzó nem ugyanaz! A ty, gy, ny palatális mássalhangzó, az oroszban nem ilyenek vannak. Pl Putyin nevében sem ty hang van, hanem palatalizált t, csak mi jobb híján ty-vel írjuk át.
2022. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyiket sem tudja egy magyar normálisan kiejteni, de még az orosz az elfogadhatóbb
2022. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!