Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy kisbabát születésétől...

Egy kisbabát születésétől fogva lehet 2 nyelven tanítani?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos kislányom, vele és a párommal jelenleg Magyarországon élünk, viszont a közeljövőben tervezünk kimenni külföldre,pontosabban Hollandiába. Az elhelyezkedéssel nem lesz bajunk, viszont az fejtörést okoz hogy a babával mi lesz. Itthon az anyanyelvét hallja állandóan, hollandul senki nem beszélt eddig hozzá. Na most ha én és a párom ezentúl hollandul (is) beszélünk hozzá/mellette, akkor azt is elsajátítja idővel, vagy csak szimplán összezavarodik. Gondolkoztam azon is hogy csak hollandul tanítjuk, de az a baj nagy valószínűséggel még ovis korára itt leszünk, így magyarul is tudnia kell, plusz a nagyszülőket sem fogja megérteni ha kimarad a magyar. Szóval a kérdésem, röviden összefoglalva annyi lenne hogy egy kisbabát két nyelven meg lehet tanítani? Akinek van tapasztalata, vagy bármi információja ezzel kapcsolatban az kérem írjon és előre is köszönöm a válaszokat ❤️

2022. ápr. 5. 17:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Alapszabály, hogy a gyerekhez mindenki az anyanyelvén beszél. Ha az nektek a magyar, akkor magyarul. Ha Hollandiában lesztek, ott is. Majd ott az oviban megtanul hollandul.
2022. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
8%
Lehet, és akármennyire is nem trendi, amit mondani fogok, ilyen esetben megnő bizonyos mentális problémák valószínűsége. Érdemes addig várni az idegen nyelvvel, ameddig az anyanyelvét már magabiztosan használja. Óvodás kora előtt nem tartom jó ötletnek másik nyelven tanítani.
2022. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha a párod nem holland anyanyelvű, akkor ne csinálja, csak kárt okoz vele.
2022. ápr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

2-es: nem tudom, honnan szeded ezt a hülyeséget - már többször olvatam töled - de ettöl még nem igaz, hogy a gyereknek bármolyen mentális problémája lehetne attól, hogy többnyelvüen nö fel.

Rengeteg embert ismerek, akik kétnyelvüek születésüktöl kezdve, de igazán nincs semmilyen bajuk sem mentálisan.

Másrészt akkor egyes országokban (pl Svákc) mindenki mentális gondokkal küzdene, ott ugyanis minden gyerek minimum 3 nyelven nö fel (német, francia meg olasz minden gyerekintézményben), meg ehhez jönnek még a bevándorlók akik még minimum 1-2 másik nyelvet is használnak.

Ennek "ellenére" nem állítanám - meg egyetlen más épeszü ember sem -, hogy ott mindenkinek baja van!

Szóval jobban tennéd, ha nem írnál hülyeségeket, és nem terjesztenél nem igaz állításokat.


Kérdezö: elvileg a gyereknek csak elönyös, ha több nyelven nö fel, de csak akkor, ha tényleg az anyanyelvét használja, aki tanítja arra a nyelvre, ha csak valamennyire beszéled/beszélitek a hollandot, akkor nem javasolt, mert a gyerek nem helyesen fogja megtanulni azt.

2022. ápr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Ne, ne csináld így. A gyerek mehet gastouderhez, ott majd tanulja a nyelvet. Nyilván egyikőjük sem holland anyanyelvu.
2022. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
Nekem még az általánosban volt egy osztálytárnőm aki mesélte, hogy ő előbb tanult meg németül mint magyarul. De van egy magyar származású magyar ismerősöm. Aki Svájcban ment férjhez, és ott szült gyerekeket. És ez az ismerősöm mesélte hogy ő a gyerekeit, kezdettől fogva magyarul és Farniául is tanította, és beszélt hozzá. Ma már mind két gyereke az ismerősömnek tízen éves tinik, aki mind a magyar és mind a Svájci franciát anya nyelvi szinten beszélik. És nem keverik össze! Sőt állítólag az a leg jobb, ha a gyerek már kis baba / csecsemő korától tanulja / hallja legalább két nyelvet. Mert akkor eleve két anya nyelvű lesz. És ezáltal, jobb lesz a nyelv érzéke, és jobban fog idegen nyelveket tanulni is.
2022. ápr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

6!


Amennyiben anyanyelvi beszelot hall q gyerek, megtanulja a nyelvet. De kétlem, hogy a kérdező vagy a parja holland anyanyelvu lenne

2022. ápr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%
Kedves 7-es válasz író! Én voltam a 6-os válaszíró! Az adott ismerősöm akiről a 6-os válaszomban is írtam. Az az ismerősöm magyar származású magyar anya nyelvű. Annyira hogy Budapesten született, és Budapesten nőtt fel. Budapesten járt iskolába. Az ismerősöm teljesen magyar, és a francia nyelvet is itt tanulta meg. Úgyanis az ismerősömnek kelletett a diplomájához egy nyelv vizsga, és így tanulta meg. Igen Budapesten járt az ismerősöm egyetemre is. Aztán az egyetem után a Belügymintérimban dolgozott, majd a külügy minisztériumban dolgozott. Ezután a külügyminisztérium svájci nagykövetségén dolgozott, ahol meg ismergedett a jelenlegi férjével. Szóval tud Franciául is.
2022. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Tanítani nem lehet.

Kevered azzal, amikor a két szülő nem azonos anyanyelvű és két nyelven beszélnek a gyerekhez.

2022. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a gyerekek születésüktöl kezdve németül és magyarul tanultak (a párom német), idöközben mind a négy felnött ember, mindegyik több nyelven beszél: ezek magyar, német, latin, angol, spanyol, francia, japán. Nem mindegyik mindegyik nyelven, de legalább 4-et használ mindenki.

Egyiknek sincs semmi problémája ebböl, nem keveri a nyelveket.

2022. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!