Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni 2 év alatt...

Meg lehet tanulni 2 év alatt francia középfokra?

Figyelt kérdés
Vagy inkább válasszak más újlatin nyelvet? (olasz, spanyol, portugál)

2022. ápr. 29. 11:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat kihagytam, hogy angolul beszélek C1 szinten.
2022. ápr. 29. 11:25
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Meg
2022. ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Igen, meg lehet. De ez attól is függ, hogy mennyi időt tudsz rászánni, mi a motivációd, mennyire érdekel, hogy tanulod (egyedül, tanárral, tanfolyamon, suliban).
2022. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 év után éreztem magam B2 szinten (heti 1x magánóra, szintén angol C1 előzménnyel). Nem tartom kizártnak, hogy hamarabb is el lehet jutni oda, de azért nem ez az általános. Ne az alapján akarj újlatin nyelvet választani, hogy melyiket lehet hamarabb megtanulni, mert valójában egyik sem könnyebb nagyságrendileg a másiknál.
2022. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen gyorsan szerintem csak kéttannyelvű tagozaton lehet megtanulni, ahol az első évben heti 20 órában tanuljuk. Én olasz kéttannyelvűre jártam és kb. a második évre lett elég tudásunk és gyakorlatunk ehhez. 5 év után lett meg a C1. Szerintem ha valaki csak heti 1-2-3 órában tanulja, annak minimum 3-4 év kell a B2-ig. Nyilván ha meg tudod oldani, hogy heti 20 órában tanuld, akkor van rá esély egyedül is.
2022. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én spanyolt tanultam/tanulok. Magántanárhoz jártam heti 1x1,5 órában, eleinte ezen kívül csak a házit írtam meg, sokat nem foglalkoztam vele, aztán már igen, akkor jobban tudtam már koncentrálni rá. Így kb. 1,5 év után alapfokig jutottam, 2 év után gyengébb középfokig, most 3 év után tartok egy erős középfok/gyenge felsőfok küszöbén. Ősszel szeretnék felsőfokúzni.
2022. ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szakmai B2 nyelvvizsgát kéne csinálnom 3 éven belül de jobb lenne előbb, mivel mesterre Milánóba vagy Párizsba mennék ezért gondolkodom újlatin nyelvekbe ( olasz francia). Nyelvtanfolyamra mennék nyáron a francia vagy olasz intézethez illetve mindennap tudnék áldozni rá 1-1,5 órát.
2022. ápr. 29. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!