Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha szláv nyelvet szeretnék...

Ha szláv nyelvet szeretnék tanulni, melyiket érdemes választani?

Figyelt kérdés

Nem aktuál politikai tekintetben kérdezem. A kisebb szláv nyelveket beszélők (ukránok, szlovákok, csehek, horvátok, bolgárok stb) mennyire tanulják idegen nyelvként az oroszt?

Köszönöm!



2022. jún. 4. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugy tudom, hogy a felsorolt szlav nyelvet beszelok kozott az utobbi evtizedekben erosen visszaszorult az orosz nyelvtanulas es az angol kerult eloterbe.

Az ukranok konkretan az iden szuntettek be az iskolai orosz nyelvoktatast.(Nyilvan a háború miatt.)

2022. jún. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

#1: Az ukranok konkretan az iden szuntettek be az iskolai orosz nyelvoktatast.(Nyilvan a háború miatt.)


Hibás logika. Nem fogják beszélni az ellenség nyelvét, nehezebb lesz megtudniuk, hogy mik a szándékaik.

2022. jún. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Az említett kisebb szláv nyelveket beszélők túlnyomó többsége idegen nyelvként ma már elsősorban angolt tanul. Az orosznak ma már nincsen olyan szerepe, mint régen, ahol a "béketáborban" lehetett számítani arra, hogy valamennyire beszélik.


Miért szeretnél szláv nyelvet tanulni? Karrier szempontjából az orosz éri meg, hiszen azt beszélik a legtöbben és (aktuálpolitikától függetlenül) Oroszország mindig tényező lesz. Ráadásul nagyon gazdag az orosz nyelvű kultúra.


Ha hobbiból tanulnád, akkor azt válaszd, amelyik legjobban érdekel, amelyik nemzetet kulturálisan legközelebb érzed magadhoz!

2022. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Angol? Hát… Munkámból kifolyólag elég sok fiatal (!) ukrán menekülttel találkoztam az utóbbi hónapokban, és angolul max köszönni tudtak, de oroszul folyékonyan beszéltek.
2022. jún. 4. 18:25
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Te sem vagy képbe ahogy látom.

Komolyan azt hiszed hogy az ukránok oroszul tanultak azért tudnak?

A két nyelv nagyon hasonló nem kell tanulniuk, hogy értsék egymást.

Te mint laikus ha hallanál egy oroszt meg egy ukránt beszélgetni megsem tudnád különböztetni a két nyelvet.


De az ukránt pont nem sorolnám a kisebb szláv nyelvek közé egy hatalmas ország. De ahogy írták az angolt és németet tanítanak.

Általános iskoláknál nincs szinte sehol lehetőség oroszt tanulni pl a szomszédos országokban


Az hogy nem sokan tudtak angolul meg semmit nem jelent rengeteg magyar szintén nem tud semmit angolul.

2022. jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én csak azt mondom, hogy nekem az a saját tapasztalatom, hogy a fiatal, 20-on éves ukránok még társalgási szinten sem beszélnek angolul.
2022. jún. 5. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerb - horvát, cseh - szlovák, ukrán, szlovén nyelven sok határontúli magyar beszél. Túl nagy a kétnyelvű konkurencia. A bolgár nem sokat ér. A lengyel pedig egy hozzánk hasonlóan primitív, szegény, minden téren maradi nép, ráadásul elég nehéz nyelvük van. Az orosz a legértékesebb szláv nyelv, de az is túlértékelt
2022. jún. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, 7-es! Egyébként nem degradálni akartam ezt vagy azt a nyelvet, hanem szláv nyelvet szeretnék tanulni, és az érdekel, hogy melyiket érné meg általánosságban. Az ukránra azért írtam, hogy kisebb nyelv, mert csak az ukránok beszélik. Sokan vannak, oké, de csak ott tudja az ember használni. (Amúgy nem képbe, hanem képben.)
2022. jún. 11. 14:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Ukrajna hatalmas ország....ja ki tudja meddig, majd lesz egy Fehéroroszország. Egy horvát biztos nem fog oroszul tanulni. Orosz meg fontos persze, de igenis kell nézni az aktuálpolitikát. Következő évtizedben megy még a szankciók ezerrel, hiába győznek. Szerintem lengyelt érdemes vagy azt amelyik nép közel áll hozzád.
2022. jún. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha mindegyikből teljesen kezdő szintről indulnál, akkor azt kell kb eldönteni, hogy az ortodoxabb lengyel-orosz-bolgár-szerb közül választanál-e, vagy a nyelvtanban is egyszerűsítőbb, és szókincsben is a nyugatra nyitottabb cseh-szlovák-szlovén-ukrán közül.


Valamint, az első csoportban hogy mennyire nehezebb a cirill betűket megszoknod, mint például a latin betűre alkalmatlanabb és (szerintem) logikátlanul bonyolult lengyel átírást.

(Az ukránok szerintem nyitottak lesznek a latin betűre, több olyan javaslat született már, amire könnyen átállhatnak.)


A lehetőségeket is érdemes mérlegelni, mert régi típusú orosz tankönyvekből még túlkínálat is van, akár ingyen is, de aztán az is lehet, hogy közel laksz valamelyik határhoz és könnyebben tanulsz valamelyik néppel mindennapi interakciókból. (Én mondjuk ezért választanám a szlovákot.)


A második csoport viszonylag könnyebb lehet kezdőként, és az ukránon kívül mind latin betűs is. Ráadásul annyira hasonlítanak, hogy nagyrészt egymást is megértik. (Vagyis neked is elég az egyiket ismerned, hamar megértenéd a többit is.) Egy időben ezek közül a cseh volt "divatban", az van a legnyugatabbra a kelet-európaiak közül.

2022. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!