Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyolt milyen szintre...

A spanyolt milyen szintre kell tudni, hogy elkezdhessünk olaszt tanulni, és ne kavarodjunk össze?

Figyelt kérdés

Sokáig gondolkoztam rajta, hogy melyik nyelvet tanuljam. El is kezdtem tanulni mindkettot regebben(kulon). Letutobb olaszt tanultam es abbol van tobb konyvem is, online anyagaim. Most viszont a spanyolt szeretnem. Ne erzek olyan vonzodast az olasz nyelvhez, mint regebben, a spanyol jobban erdekel, es spanyolul tanulni szerintem tobb lehetoseg is van, meg ha egyelore nem is gyujtottem ossze.

Az olasz konyveket sem szeretnem porosodni hagyni, ezert is erdekel, hogy milyen szintre kell eljutnom spanyolbol, az mennyi ido, hogy elkezdhessem az olaszt.



2022. jún. 8. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem semmi köze egymáshoz a két nyelvnek. Mármint oké, ugyanaz a nyelvcsalád, de a német és az angol is az, mégis lehet párhuzamosan tanulni.
2022. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, erős középfok/felsőfok alatt nem állnék neki.


Amit #1 ír technikailag igaz, de ennél árnyaltabb a kép. Ha az olasz és spanyol testvérek, akkor az angol és a német sokad-unokatestvérek.

2022. jún. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Mi értelme tanulni egy nyelvet ha nem beszélnéd jól a végére? Az első és legfontosabb, hogy legalább egy középfokon tudj spanyolul. Én Mexikóban voltam cserediák 1 évig és volt velem egy olasz cserediák lány. Az év végére már értettem, hogy kb mint csevegnek az anyukájával a telefonba olaszul. A spanyolt eleve is többen beszélik, ezért is van lehetőséged jobban tanulni azt. Az olasz cserediák lány 5 hónap alatt tanult meg spanyolul...ez is mutatván mennyire lefedi egymást a két nyelv.
2022. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet csak jól tudom nagyon rendszerezni az agyamba a dolgokat, de én nem kevertem össze semmit, pedig egyszerre kezdtem el tanulni a kettőt két éve. Spanyolból már van egy B2 nyelvvizsgám, olaszból most a nyáron szeretném csinálni.

Nekem a spanyolba a netflix és a zenék is nagyon sokat segítettek, illetve vannak spanyol barátaim így nagyon könnyen elértem a B2-t kb 1 év alatt. Olasz már inkább az a tankönyv és sok gyakorlásos tanulás volt. Szerintem meg lehet úgy tanulni mindkettőt, hogy ne keverd össze, de kétségen kívűl hasonlóak

2022. jún. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!