Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A lovári nyelvet tenyleg...

Romanov8 kérdése:

A lovári nyelvet tenyleg olyan egyszerü elsajátitani mint ahogy azt sok helyen írják?

Figyelt kérdés

Lováribol szeretnék egy B2 nyelvvízsgát, tényleg 2-3 honap alatt elsajátitható középszinten? Akik tanulták vagy tanulják azok tudnának néhány dolgot irni róla?? Hogy nekik mennyi idő alatt lett meg a középfok, könyebben tanulták mint más nyelvet, nyelvtanáron kivül mennyi idöt foglalkoztak vele otthon stbb..

A tanulj angolt, meg nem fogadjak már el az egyetemen, meg semmire nem mész vele megjegyzéseket hanyagoljuk.

(Elfogadják a karomon, kiadják a diplomát rá, másra nekem nem kell)



2022. jún. 16. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Igen, ez így van.
2022. jún. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

Igazi középfoknak minősülő szintet bármely nyelvből, még eszperantóból is átlagosan évek munkája megtanulni, (megszerezni a nyelvi rutint, átállni a gondolkodásnak stb.)

Nyelvzseniknek is hosszú hónapok, vagy egy év. De mondjuk pont a nyelvzsenik akkor inkább megtanulnak egy használható, igazi nyelvet.


Én még normálisan használható lovári tankönyvet nem láttam, ami a szükséges terjedelemben gyakoroltat, elmagyarázza a nyelvtant stb.

Borsodban a tanárok gépelt, összetűzdelt, füzet méretű jegyzeteket használnak "könyvként", bár ezek tartalmilag is inkább szótárfüzetek. A nyelvtant általában inkább nem szedik rendszerbe mert a kb 20 féle ragozási táblát, "nyelvtani nemet" úgyis szinte lehetetlen lenne rendszerbe foglalni, hanem inkább szavanként magoltatják a ragozást.


De ha téged nem érdekel, hogy az angolnak legalább hasznát is vennéd, akkor szerintem te már úgyis eldöntötted magadban, hogy mi a "helyes válasz", amit elvársz, és amit majd nem pontozol le.

2022. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsan bebifláztatnak egy ilyen szógyűjteményt, és ráfogják, hogy az már a középfok. Aki lovárit akar tanulni, annak úgysincs összehasonlítási alapja...
2022. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
Mindenki előtt világos, hogy mire kell a lovári. 2-3 hónap alatt meg van a középfok.
2022. jún. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!