Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van még esély arra, hogy a...

Van még esély arra, hogy a jövőben valamikor ismét megadják a nyelvvizsga-amnesztiát?

Figyelt kérdés
Az biztos hogy most nyáron jóval kevesebben fognak diplomát kapni mint tavaly vagy azelőtt, mivel sokan számítottak arra hogy még idén is megadják a mentességet, vagy akik az utolsó pillanatban tették volna le, lehet végül különböző okok miatt mégsem tudtak elmenni vizsgázni, a határidőből meg kicsúsztak.

2022. júl. 8. 11:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%
remélem, nincs.
2022. júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Pedig jó lenne. Sajnos engem is érint, illetve a mesterszak ahol én tanulunk, nálunk a kb 15 főből csak hárman (!) fognak kapni most diplomát, mivel a többieknek nincs angol mellett még egy középfokuk. Sokaknak pedig se idejük, se pénzük nincs idegennyelv tanulásra, mivel ebben a rohadt drága árú időszakban örülnek ha a napi szintű szükségleteiket ki tudják fizetni.
2022. júl. 8. 12:01
 3/34 A kérdező kommentje:
*tanulok
2022. júl. 8. 12:02
 4/34 anonim ***** válasza:
89%
Én komolyan nem értem az egyetemistákat! Amikor jelentkeztek az egyetemre, pontosan tudták, hogy a diploma kézhez kapásának a nyelvvizsga a feltétele. Ez nem menet közben, pláne nem kevéssel a diploma megszerzése előtt derült ki, hanem már eleve ennek a követelménynek a tudatában adták be a jelentkezésüket. Így aztán az kizárólag az ő felelősségük, hogy diplomáig megszerezzék a nyelvvizsgát is. Ha nem sikerül, csak magukat hibáztathatják, és nekik kell ezért viselniük a következményeket.
2022. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
80%
Évtizedeken keresztül meg tudták oldani diplomás emberek, hogy legyen nyelvvizsgájuk. Manapság pedig bárhol tud az ember ingyen is nyelvet tanulni, szóval inkább csak lusták voltatok, ne alltasd magad.
2022. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
17%

1-es, de bunkó vagy!


kérdező, remélem, h. igen.


azt kéne végre belátni, hogy nem mindenki ugyanolyan esélyekkel fér hozzá a minőségi nyelvoktatáshoz, és sérti az esélyegyenlőséget, ha ennek dacára ezt megkövetelik.

hozzáteszem, sehol máshol a világon ilyen nincs, h. nyelvvizsga kell diplomához, csak ebben a rohadt országban.


én is anno csak németet tanulhattam, angolt nem, mert nem volt rá lehetőségem, persze, h. hátrányba kerültem ahhoz képest, aki 10 éves kora óta iskolában ezt tanulhatta.


és tökre egyenetlen a nyelvoktatás színvonala.

egy budai elitgimiben más, mint egy vidéki falusi iskolába.


és rengeteg múlik azon, a szülők anyagi helyzete milyen, ki tudják-e fizetni a nyelvi tábort, a magántanárt vagy a nyelvsulit.


meg tudod.e venni a drága szótárakat, a nyelvvizsgára felkészítő könyveket.

ez mind rengeteg pénz.


és még fizethedted a nyelvvizsga árát is.


mindenkinek ingyenessé kéne tenni a nyelvvizsgát, van, aki 35 felett kényszerül lerakni.


tehát az állam úgy követeli ezt meg, h. csomó akadály van, amivel magadnak kell megküzdeni, saját zsebre megy.

2022. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
17%

5-ös, te ennyire tájékozatlan vagy??!!


több mint 10 ezer (!) diploma ragadt benn az elmúlt évtizedekben a nyelvvizsgha miatt, tehát van több mint 10 ezer ember, aki szívott emiatt, akik nyilván nem hülyék, mert el tudtak végezni egy egyetemet, de a nyelvtanulás egy soktényezős dolog.


milyen ingyenes lehetőségről hadoválsz??


az infantilis duolingó??


hiába vannak fenn anyagok, egy képzett tanárral, irányítva lehet hatékonyan tanulni.nálam is az van, h. sokszor nem konzekvens, nem világos egy-egy nyelvtani rész, nincs kit megkérdezzek, nincs kivel a beszédet gyakoroljam.

nekem nem egy másik szerencsétlen nyelvtanuló kellene, hanem profi tanár, aki kijavít, meg tanít, de erre nincs pénz.


kérdező jól mondta, itt rengeteg minden múlik a pénzen.

2022. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező! Tudtad mi a diploma feltétele, nem kellett volna jelentkezned. Neked se, meg a többi szerencsétlennek se.

Nem lesz amnesztia és remélem sose tér vissza ez az ostoba könnyítés.

2022. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
96%

#6: " sérti az esélyegyenlőséget, ha ennek dacára ezt megkövetelik"

Az is sérti ám, ha valaki úgy jut diplomához, hogy nem teljesíti a követelményeket! Hiszen így jogtalanul bár, de ő is bekerülhet a munkaerőpiacra, így vetélytársa lehet annak, aki meg becsülettel letette a nyelvvizsgát a diplomájához, azaz rontja annak az elhelyezkedési esélyeit pusztán már az által is, hogy többen tudnak ugyanarra az állásra jelentkezni.

2022. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%

5, ebben nem egészen van igazad. Sokáig nem kellett nyelvvizsga a diplomához (vagy csak alapfokú), a 2000-es évek elején szigorították a követelményeket.


Az tény, hogy bizony a mai világban felértékelődött a nyelvtudás, ezzel lépést kell tartani. Gimnáziumban mindenki 2 idegen nyelvet tanul, elviekben adott a lehetőség. Azért megnézném, hogy akik sírnak a nyelvvizsga miatt, mennyien tették oda magukat becsületesen a gimis nyelvórákon.

2022. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!