Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van még esély arra, hogy a...

Van még esély arra, hogy a jövőben valamikor ismét megadják a nyelvvizsga-amnesztiát?

Figyelt kérdés
Az biztos hogy most nyáron jóval kevesebben fognak diplomát kapni mint tavaly vagy azelőtt, mivel sokan számítottak arra hogy még idén is megadják a mentességet, vagy akik az utolsó pillanatban tették volna le, lehet végül különböző okok miatt mégsem tudtak elmenni vizsgázni, a határidőből meg kicsúsztak.

2022. júl. 8. 11:52
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
85%

"milyen ingyenes lehetőségről hadoválsz??"

Feltaláltak ám egy internet nevű dolgot. Csuda hasznos anyagokat lehet találni rajta többek közt nyelvtanuláshoz is.

2022. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
92%
Milyen okok miatt nem tudtak több éven át felkészülni? ostoba banda!
2022. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
91%

Azzal teljesen egyetértek, hogy egy diplomás ember beszéljen egy idegen nyelvet, lehetőleg az angolt. De!

Itt sok probléma épül egymásra. A legnagyobb probléma az, hogy a közoktatás, pár kivételtől eltekintve, képtelen eljuttatni a diákokat érettségiig a B2 szintre. Hogy miért? Mert elavult és rossz az oktatási rendszerünk, és mert nincs elég minőségi nyelvtanár, mert nincsenek megfizetve, ezért jó részük már rég elmenekült a közoktatásból, és a magánszférában kamatoztatja a tudását többszörös fizetésért.

Amíg ez nem változik, addig nem fog javulni a nyelvoktatás színvonala, így marad az, hogy önszorgalomból kell elérni a B2-es szintet. Ez viszont valóban távol esik az esélyegyenlőségtől. Csakhogy, a jobboldali kormányzatoknak sosem célja az esélyegyenlőség javítása, hiszen ez baloldali érték. Látva viszont a magyar baloldal állapotát, még ciklusokon át jobboldali kormányunk lesz, ezért az esélyegyenlőség terén javulásra nemigen számíthatunk.

2022. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
78%
Én meg értem, hogy nehéz, de így mire kapnád meg? Aztán hogy dolgozol majd, ha közben meg nem tudsz igazából a nyelven beszélni amiről papirod is lett?
2022. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
9%

11-es, megy az értő olvasás neked magyar nyelven?!

azt írtam, hogy tanári segítségre, magyarázatra lenne szükségem, ezt a netes anyagok, amelyeknek a színvonala, forrása szintén nem mindig minőségi, nem pótolja.

felfogod?!

ha ez így menne, h. netről tökegyedül bármilyen nyelv megtanulható lenne, akkor nem lenne ennyi ember pácban.

2022. júl. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként én total értem mind a két nézőpontot.


Anno igen, úgy jelentkeztem, hogy tudtam, két felsőfokú kell majd. Illetve eleve volt már nyelvvizsgam. Hiába volt egyetemen nyelvi óra , amitől remeltem a felkészítést, sokra nem mentem vele. Bár az egyetem elvárta a saját nyelvvizsgáját letenni, de ezzel

Nem kaptam papírt, csupán abszolváltam. Egy normális nyelvvizsgára nem lett volna szerintem elég, másrészt én pl dolgoztam egyetem mellett, egy vizsga időszakban meg nem 5-6 vizsgam volt, hanem 10-15. Már annak örültem, hogy ez is sikerült. Semmi szabad idom nem volt, depressziós is lettem. Plusz a munkámban is akkor jöttek a kihívások. Egyszerűen nem tudtam felkészülni. Csak az egyik felsofokut sikerült letennem addig, azt is magán tanári segítséggel, amire meg fizetéssel sem volt elég pénzem, a szüleim segítettek. Így én is 2020 májusában vehettem at a diplomát, és igenyeltem is, mert az új munkahelyemnek kellett. Természetesen a több körös interjú alatt tesztelve volt mindkét nyelv, nekik megfelelt így is.


Szóval az én esetemben ez sokat segitett. Másrészt később a saját érdekük, hogy meglegyen a nyelvvizsga. Szerintem aki meg is kapja, nem mondja hogy na akkor ezt is letudtuk, nem kell már. Ill a munka során később elvárás lehet.


Másrészt aki egy kozepfokut pl nem tud össze hozni ennyi év alatt, annak én sem adtam volna meg. Azt aránylag könnyebb össze hozni, akar 3-4 hónap intenzív tanulással, mondjuk nyáron. Munka mellett is. Nyelvvizsga nélkül nem adnék diplomát. De mint látható, nem mindenkinek ugyan azt jelenti.

2022. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
80%

16 voltam


Ill akinek ment ragadt, az lehet azért, mert sok esetben elfogadják az ideiglenes bizonyítványt, amit akkor adnak, mikor csak a nyelvvizsga hiányzik, de már abszolváltál és zárovizsga is megvolt. Sokan papír nélkül is jól beszélik a nyelvet, de mondjuk nem perfekt nyelvtannal, de attól a külföldi kolléga érti, a szinten nem anya nyelvi partner érti. Így sokaknak végül nem is volt rá szükség, így nem is áldoztak időt/ pénzt rá. Vagy eleve végül nem szakmában dolgoznak .

2022. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
82%

Ezt már máshol is elmondtam és tudom, nem leszek népszerű, de ti, akik várjátok a sültgalambot, valamit azért tesztek a nyelvvizsgáért, vagy csak a megváltóban bízva várjátok a csodát, hogy ismét kiadják? Az se volt szép, hogy eddig volt ilyen. De egy ideje működik minden, amíg meg nehezebb volt, tanulni addig is lehetett volna rá. Sőt, mikor jelentkeztetek, már akkor úgy volt, hogy kell hozzá, ennek tudatában iratkoztatok be. Nekem is csúszott a nyelvvizsgám másfél évet, de azért is megcsináltam, nem rinyáltam, át se vettem volna úgy, hogy nincs meg. Nem azért mondom, mert hogy egyetértek a rendszerrel, de akiben annyi van, hogy a diplomát letegye, annak egy nyelv középfokú ismerete miért akkora akadály? Akinek 2 nyelv kell, arról feltételezem, mikor beadta a jelentkezést, akkor se tudott két nyelven, mégis vállalta. És ez a másik, hogy így most mindenki követeli, hogy de neki se kelljen, mikor úgy írta alá a hallgatói szerződést (vagy beiratkozáskor akármit), hogy akkor még nyoma se volt a járványnak (sőt, még az volt, hogy már felvételihez is kötelező lesz), és tudta jól, mi a követelmény, vállalta, hogy addigra leteszi a két középfokú, vagy szakmait, vagy kinek mi kell. Én amúgy annak is érvényteleníteném, aki eddig megkapta, ha mit tudom én, 2 éven belül nem mutatja be, hogy megszerezte a nyelvvizsgá(ka)t.


Ugyanígy vagyok a szóbeli érettségi eltörlésével is. Aki nem csinálta meg rendesen, azt nem is engedtem volna felvételizni, aki nagyon akar továbbtanulni, az tegye le rendesen, nem csak félig, hogy aztán még plusz egy fél érettségire is kapjon egy komplex középfokú nyelvvizsgát.

2022. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
90%
Az meg igencsak kiakasztó, hogy valaki 2020-ban megkapta az alapdiplomát nyelvvizsga nélkül, most fejezte be a mestert, de azóta is a pénzről hadovál, hogy miért nem tudta még mindig letenni, és most is elvárná, hogy kapja meg. Ha államin is vagy, akkor is egy egyetemi képzés mindennel együtt többe kerül, mint egy kis nyelvvizsga és arra felkészülni. Nekem se volt soha se különórám, se tanárom, abból mentem, amit 12 év alatt az iskola adott. Ha valaki akarja, az egyedül is felkészül.
2022. júl. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
85%

"azt kéne végre belátni, hogy nem mindenki ugyanolyan esélyekkel fér hozzá a minőségi nyelvoktatáshoz, és sérti az esélyegyenlőséget, ha ennek dacára ezt megkövetelik."


Az, hogy nem mindenki fér hozzá a minőségi nyelvoktatáshoz, valóban igaz. De nem az angol szépkiejtési verseny dobogós helyezése a követelmény a diplomához, csak egy mezei középfokú nyelvvizsga. Utóbbira simán fel lehet készülni tanár nélkül, ingyen is.

2022. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!