Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgàt tegyek?

Milyen nyelvvizsgàt tegyek?

Figyelt kérdés

Angol B2-ről van szó.

A listening soha nem ment jól, és a levélíràstól is rettegek.

Mindenképp kétnyelvűt szeretnék tenni.

Eddig az origót nézegettem, de valahol azt olvastam, hogy azt nem ajánlják, mert van attól állítólag könnyebb. A társalkodót néztem mostanság, de annak a szóbeli része nem tudom milyen.

Maradjak az origónàl vagy a társalkodó legyen, esetleg más? Melyik jobb szerintetek?

Még nem mostanság megyek úgysem vizsgázni, mert még "csak" keményen tanulom a nyelvet napi szinten, de már szeretném azért tudni, hogy a jövőben pontosan milyen feladatokat gyarkoljak.

Tanárhoz nem akarok menni, mert voltam már és annyi volt az "oktatás", hogy adott két lapot, töltsem ki, és ennyi. Majd nyelviskolàba akarok menni, de azt sem rögtön. Jelenleg itthon tanulok egyedül, youtube csatorna, nyelvi app, és saját jegyzet segítségével, és már olyan szinten vagyok, hogy a nyelvtan 80%-àt értem, hogy hogy kell használni. A beszédemet, és a szókincsemet kell még nagyon gyors ütemben fejlesztenem.


2022. júl. 16. 17:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg írásbelin társalkodó, szóbelin origo?
2022. júl. 16. 17:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az Origót próbáld meg, ugyanis a fordítással ellensúlyozni tudod a nem túl acélos íráskészséget. Az olvasáskészség is valamivel otthonosabb, ha magyarul kell válaszolni. De a legfontosabb érv: az Origónál vizsgatermi számítógépes és sajátszámítógépes vizsgát tehetsz, ami lényegesen csökkenti a vizsgastresszt. Nem kell aggódni az olvashatatlan kézírás miatt, elektronikus szótár használható, bármikor módosíthatod a válaszaidat mindenféle áthúzás nélkül, a vizsgázóbarát felület jelzi a hátralévő időt. Az Origó szóbeliről is egészen pozitív tapasztalataim vannak, bár én személy szerint németből vizsgáztam.
2022. júl. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szóbeli esetén még a BME nyelvvizsgáját tudom bátran ajánlani. (ami ugyan egynyelvú, de ez szóbelinél nem feltétlenül probléma)
2022. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is az origót javaslom. Csak egy tanács az origóhoz: olvass magyarul is, mert a fordításnál előny ha szép magyarosan van megfogalmazva és nem tapadós.
2022. júl. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!