Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt vagy spanyolt tanulnáto...

Olaszt vagy spanyolt tanulnátok inkább?

Figyelt kérdés
Már egy ideje agyalok rajta, hogy valamelyik nyelvet elkezdeném. Tudom nagyon hasonlóak pont ezért tetszik mindkettő és ezért nem tudok választani. Ti melyiket tanulnátok?

2022. júl. 18. 16:12
A kérdező szavazást indított:
Spanyol
Olasz
28 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Olaszból érettségiztem, nem volt jó semmire. 30 év alatt egyszer se volt rá szükségem. A spanyol még rosszabb. Teljesen felesleges ilyen nyelveket tanulni. Angol, német, francia, aminek van értelme.
2022. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én spanyolt tanultam ezek közül, most franciát, később akarok olaszt is.

Mihez kellene? Ha nem célod egyik országba sem költözni vagy egyikkel sem komolyabban foglalkozni, akkor amelyik jobban tetszik, vagy ahova szívesebben jársz nyaralni.:) szerintem nehézségre kb hasonló. Ha viszont később el akarnád kezdeni a másikat, hatalmas segítség lesz, én ezt most a franciával tapasztalom, nagyon nagy könnyebbség, hogy tudok spanyolul.

2022. júl. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Spanyolt tanulnék. Sok ország hivatalos nyelve, még többen beszélik, az olasz meg csak...olasz.
2022. júl. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Világszinten a spanyol több helyre kell és többen megértik, az olaszt csak olasz érdekeltségű munkahelyek, illetve olaszok lakta területeknél beszélik. De ha nincs semmi célod a nyelvtanulással, csak mindkettő tetszik, akkor azt mondom, hogy azt válaszd, amelyik jobban érdekel. Azt is lehet, hogy tanulod 2-3 évig az egyiket, és már stabilan megy egy társalgási szinten középfok körül, akkor belekezdesz a másikba.
2022. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Én olaszt tanulnék, mert Olaszország és az olasz kultúra mindig is vonzott, míg a spanyol teljesen hidegen hagy. De ez az én érdeklődésem, tanuld azt, amelyik szimpatikusabb számodra.
2022. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Én sem tudtam dönteni, így végül mind a kettőt tanultam. Ha az egyikből eljutsz egy bizonyos szintre simán elkezdheted a másikat is.
2022. júl. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Olaszból csináltam C1-et. Kéttannyelvű gimibe jártam. Azóta 8 év telt el és egyáltalán nem használtam, mert nem ott élek és a munkámhoz sem kapcsolódik. Az angol viszont nagyon kéne a hétköznapi életben is és már bánom, hogy az olasz miatt eléggé elhanyagoltam a gimis évek alatt.


Szóval én úgy gondolom, hogy ezeket a nyelveket akkor éri meg tanulni, ha egyrészt az angol már jól megy, másrészt ha ott szeretnél élni vagy a munkád során kell használnod. Minden más esetben elég az angol tudás.

2022. júl. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Európában maradva az olaszt. Magyarország, Ausztria egyik legfontosabb külkereskedelmi partnere Olaszország. Sok olasz cég is van. Igaz, hogy a spanyolt világszinten több helyen beszélik, de nem a mennyiség számít, hanem a minőség.
2022. júl. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
A spanyol nyelvtan és a kiejtés is könnyebb, mint az olaszé. A két nyelv egyébként nagyon hasonló. Én először a spanyolt tanultam meg, most kezdtem az olaszt. Ha nem tudsz dönteni, akkor elsőnek a spanyolt javasolnám.
2022. júl. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Én olaszt tanultam és nem bántam meg mivel szoktam kint járni és nagy segítség hogy nem kell az angollal bénázni ugyanis az olaszok jelentős része nem ért angolul. Franciáknál spanyoloknál hasonlóan rossz a helyzet.


Ellenben Szlovéniában ritkán tudok boldogulni az olasszal méghozzá úgy hogy ott többen tanulják mint nálunk.


A spanyol nem érdekelt soha. Nem járok oda sőt Amerikában sem így nincs értelme ennek.

2022. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!