Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt vagy spanyolt tanulnáto...

Olaszt vagy spanyolt tanulnátok inkább?

Figyelt kérdés
Már egy ideje agyalok rajta, hogy valamelyik nyelvet elkezdeném. Tudom nagyon hasonlóak pont ezért tetszik mindkettő és ezért nem tudok választani. Ti melyiket tanulnátok?

2022. júl. 18. 16:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
91%

Olaszt tanulnék és szerintem fogok is. Amerikában lehet hasznosabb a spanyol, de én nem ott élek, hanem Európában. Turistaként sem megyek oda. Sokkal több olasz cég van Magyarországon és a régióban is, de például a mi cégünknek is többször volt és még lesz olaszokkal dolga.

Ha a kultúrát nézem, akkor is az olasz felé billen a mérleg. Szeretem a mexikói kaját, de az olaszt jobban. Focit nem nézek. A szappanoperák nem érdekelnek, ellenben például néhány olasz fantasy mesefilm igen. Olaszországban több látnivaló van, mint mondtam, Dél-Amerikába pedig nem megyek. Írók tekintetében is részemről inkább Umberto Eco, mint mondjuk Marquez. Ha a beszélt nyelvet tekintem, akkor az olasz jobban tetszik a fülemnek, mint a pösze spanyol. A dél-amerikai szép, de azt úgy sd, hallanám.


Javaslom, hogy te is gondold végig, hogy melyik nyelvet mire tudnád használni és mi köt hozzá.

2022. szept. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!