Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy év alatt fel lehet készüln...

Egy év alatt fel lehet készülni szinte a nulláról angol érettségire?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek angolból,de semmi alaptudásom nincs,mivel általánosban németet tanultam,gimiben meg már csak angolt lehetett tanulni,és ugye ott már nem tanítják meg az alapokat.

Az elmúlt 3 évben 4 es voltam ugyan angolból de a többiekhez képest így is több mint 8 évvel le vagyok maradva.

Eléggé el vagyok veszve hogy hogyan is kezdjek neki.

Esetleg tudnátok ajánlani olyan angol könyveket ami az alapoktól kezdi a felkészítést?



2022. júl. 20. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Oxford angol nyelvtan szerintem jó.
2022. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy 8 évvel lemaradva, akkor nem lennél négyes! Kizárt, hogy rögtön a haladó csoportba tettek, nyilván az elejétől kezdve átvettétek még 9.-ben, legfeljebb ha mások már tanultak, akkor ismétlésként gyorsabban. Az említett könyv tényleg jó, de a tanár nyilván fel fog készíteni az érettségire. A korábbi érettségi feladatokat kell csinálni és a témaköröket kidolgozni. De ezt a tanár úgyis megszervezi. Ha ez nem elég, vannak felkészítő könyvek, és nézzél sok youtube videót és filmet.
2022. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is majdnem így voltam. 10. osztályban kezdtem el angolt tanulni új suliban. 9. osztályban is volt heti 1 angol, de olyan pocsék volt a tanár, hogy kizárólag a jelenidőt tanultuk, amúgy első nyelvnél németesek voltunk, így éles váltás volt egy teljesen angol osztályba kerülni. Szóval jah, azt a 9. osztályos angolt nem tekintem angol tanulásnak. Nálunk is ugyan 2 csoport volt az új iskolámban, de a gagyibb angolosok is mind már 10. éve tanultak angolt. Hiába mondtam a szituációt az angol tanárnak, nem hitt nekem, rögtön az első felolvasásomnál úgy megaláztak, hogy többé nem szólított fel a tanár, a saját érdekemben. Végül 12. osztály végén 87%-os középszintű érettségit tettem, és meglett a B2 euroexam nyelvvizsga is. Sosem tudtam viszont magabiztosan angolul megtanulni, ami nagy kár, még lehet nekiugrok egyszer. A szakmámhoz nem ártana felsőfokon beszélni. Egyébként, nem vagy nulláról, ha már 3 éve tanulsz angolul, mint látod, nekem összesen volt 3 évem, neked a következő év lesz a 4. éved. Egyrészt azonkívül, hogy az önbizalmamat az amúgy éveken át tartó csúfolódás teljesen tönkretette (annak ellenére, hogy többé amúgy nem lettem felszólítva, még 3 évvel később is ezen rugóztak az osztálytársaim), muszáj voltam valahogy megtanulni angolul, méghozzá nagyon gyorsan, mert rögtön első héten már a táplálkozási szokásokról kellett esszét írnom. Egyrészt elkezdtem legalább napi 50 kifejezést megtanulni, és megtanultam a múlt idős alakokat. Dohár Péter Kis angol nyelvtana nagyon jó. Érettségire ajánlom a régi érettségi feladatsorokat. Könyvesboltban találsz felkészítő könyveket, szóbelire is, érdemes szimpatikusakat begyűjteni. Én néztem felirattal filmeket, majd ugyanazt felirat nélkül, hogy szokjam a kiejtést. Volt ebookom, elkezdtem angolul könyvet olvasni, és ott ha bármit nem értettem, csak rá kellett menni a szóra, és kiadta a jelentését. Szavak kiejtésére a Cambridge online szótárt használtam, ami kiejti brit és amerikai akcentussal is, ha jól emlékszem, még példamondatokat is ad. Bárhol bármi idegen kifejezést láttam, elkezdtem rögtön szótárazni és kiírni. Filmeknél először rajzfilmeket néztem, mert rövidebbek és könnyebbek nyelvezetileg.Arra figyelj viszont, hogy azért olyan szóhasználatú legyen, ami nem túl elrugaszkodott a valóságtól. Szóval, ne valami szivárványos fantasyt nézz ki, ami tele van mesebeli kifejezésekkel, mert azért nem ilyenekkel fogsz találkozni. Meg pl. ne a South parkot, aminek kb. minden szava valami trágárság, mert ebből sem fogsz sok előnyt kovácsolni szóbelin, írásbelin. (Persze, nyugodtan nézhetsz ilyesmit is, csak ne kizárólag ilyet.) Fontos, hogy azért változtasd néha, amit nézel, hogy találkozz más kiejtéssel. Én a Scooby Doot néztem, utána aktuális felkapott mozifilmeket kezdtem el, vegyesen. A Scooby nekem gyerekkori nagy kedvenc, emellett mivel minden része máshol, más környezetben játszódik, így változatos volt a szóhasználata, 1-1 amerikai szleng meg belefért. Vannak youtubeon amúgy nyelvtanulóknak fejlesztett csatornák, és még sorozatok is, de őszintén megmondva azok nagyon unalmasak. Ebookon is a Penguin könyvek - ha jól emlékszem a sorozat nevére - klasszikus történeteket írnak le nehézségi szinthez igazodva. Én mondjuk nem ezeket olvastam, de ezek sem rosszak. Ha választasz egyet, mivel 3 éve tanulsz, én a B1-et javasolnám rögtön.
2022. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj. Az érettségi lófax. Én is itt fostam, aztán mindenből dicséretet kaptam szóbelin meg írásbelin.


Angol meg egyszerű. Szóbelin társalogsz a tanárral, ott segíteni fog neked. Írásbeli is egyszerű

2022. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!