Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Idegen nyelv tanulása felnőttk...

Idegen nyelv tanulása felnőttként?

Figyelt kérdés
10 éve tanulok angolul, de még mindig úgy érzem, hogy nem tudok beszélni. Van olyan, hogy valaki bármennyire is próbálkozik nem jut előbbre nyelvtanulás terén? Milyen módszert ajánlanátok?
2022. júl. 29. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem csak egy jó tanárra van szükséged a kezdő lökéshez. A nyelvtudás is különféle részképességekből áll, ezek egyike a beszédkészség. Ahogy a többi, úgy ez is fejleszthető, de ugye épp ez az, amin magadnak, önállóan a legnehezebben tudsz javítani. Nekem az vált be, hogy elmentem egy rövid (2 hónapos) beszédközpontú nyelvtanfolyamra, ahol belerázódtam egy kicsit, utána pedig kerestem a környéken nyelvi társalgó klubot.
2022. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

30 felett vagyok, és bár volt középfokúm, pár éve határoztam el, hogy megtanulok felsőfokon.

Végül akkor kezdtem igazán fejlődni, mikor elkezdtem az ismeretlen szavakat kötni vmihez (már ismert hasonló hangzású szóhoz, szinonimához, vagy etimológiai párjához: abrupt - interrupt stb), így már jobban eszembe jutottak a szavak.


aztán dalszövegekből kiírtam részleteket, teljes mondatos mémeket stb.


egy ideje meg folyton "beszélek magamban", elképzelem, hogy ha megállítani egy turista, hogyan igazítanám útba stb.

2022. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Nekem sokat segít a sorozatok nézése. Főleg, ha olyan a story, hogy nagyon leköt, akkor közben észre se veszem, mennyi mindent megtanulok.
2022. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon banálisnak fog tűnni, amit írok, de sokszor az is sokat segít ha hangosan tanulod az idegen nyelvet. Nem csak arra gondolok, hogy elkezdesz magadban beszélni, hanem már magàra a könyvből tanulásra is. Sokszor az a baj, hogy nem vagyunk hozzászokva a saját hangunkhoz idegen nyelven. Szavak helyett mondatokat, szövegket érdemes tanulni. Persze az is jó, ha tudsz valakivel beszélni. (És emellett vedd körbe magad angollal, filmek, podcastok, olvasmányok stb.)
2022. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem erre két módszer lehet: a kitartás és a nyelvhasználat.


Párom például sose járt tanárhoz, nem tudja a nyelvtant, nem magol szavakat se, mint én, de velem ellentétben mégis mindent megért, amit angolul olvas, ami nem azt kiguglizza és jót röhög azon, hogy én meg évtizedek óta nem vagyok sokkal előrébb, de az az igazság, hogy én már meg is utáltam az idegen nyelvet a sok kudarc miatt.


Szóval családi tapasztalatom alapján nem tanulni kell a nyelvet, hanem használni !!

2022. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

2es vagyok.


azért vicces, h engem pontoztok, mert kérdező nagy eséllyel pont azért nm haladt, mert a hozzátok hasonlók semmit nem érő közhelyes tanácsait fogadta meg eddig.

az meg rohadtul érdekelne, mennyire is tudtok ti angolul, a "páram mindent megért", az nem angoltudás.

2022. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6: hát ez a válaszod sem volt túl hasznos és a dalszöveg azért rossz ötlet, mert tele van szlenggel, azzal nem fogsz te senkit sem útba igazítani! :)
2022. júl. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7:


nem minden dalszöveg van tele szlenggel.


szóval akkor leírnád, hogy mennyire beszélsz angolul, fordítottál-e már szakszöveget a munkahelyeden, tárgyaláson használtad-e a nyelvet?

2022. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8: ne haragudj, de a kérdező szempontjából a kérdésed irreleváns!


Személyes sértettség helyett akkor inkább kezdd el korrepetálni a kérdezőt vagy beszélgess vele angolul, ha ilyen ász vagy, mert az hasznosabb lenne....

2022. júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9: vhogy sejtettem, hogy nem épp szakfordító vagy :D
2022. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!