Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga kérdésben tudnátok...

Nyelvvizsga kérdésben tudnátok segíteni? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Szűk családban senkinek sincs. Teljesen idegen terep ez nekem. Szóval mikor lehet letenni, hány éves kortól? Megvan, hogy sorrendben, vagy lehet elsőre mindjárt középfokút tenni? Mi a különbség köztük? Valahol évekkel ezelőtt olvastam, hogy a szókincsnek x db-nak kell lenni, meg valami még az igeidőkkel is volt. Mindegy, hogy melyik nyelvvizsgát teszi le az ember? Lányom most Cambrigde-i gyerekvizsgát tett, de a sulijában lehetőség van erre, dexamra, és egy ismerős egy másik nyelvsulinál dolgozik. De ugye hallottam még az origóról is meg azt hiszem, még egyről Felvilágosítanátok?
2022. aug. 2. 00:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg 14 éves kortól lehet. (Olvastam, hogy van olyan nyelviskola, ahol le lehet hamarabb is tenni, de ennek jobban utána kell nézni.)

Személyes véleményem az, hogy sokszor előfordul olyan téma, amelyről egy gyerek nem biztos, hogy tud beszélni.


Mehet bármelyikre, akár a felsőfokúra is, nincs megszabva, hogy sorban kell.


Különféle nyelvvizsgák vannak. Van egynyelvű, kétnyelvű, csak Magyarországon elismert (Origó például), külföldön is elismert, örök életre szóló, x évre szóló stb. A különféle nyelvvizsgáknál maguk a feladatok is eltérőek lehetnek, a közös az, hogy mindegyikben van szövegértés, íráskészség, szóbeli és hallgatás.


Én három nyelvből tettem eddig nyelvvizsgákat (közepet és felsőt) és őszintén bevallom, hogy fogalmam sincs mekkora a szókincsem. Teljesen felesleges számolgatni a szavakat, lényeg, hogy amit tud azt tudja használni.

2022. aug. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
14 éves kortól, lehet rögtön közép vagy akár felsőfokút (ugye nem képzeled, hogy fölösleges kiadásba kényszerítik az embereket szükségtelen vizsgákkal?). Szókincs darabszámot senki nem fog neked mondani, az totál értelmetlen. Hazai használatra mindegy, melyik nyelvvizsga, de a kétnyelvűek (pl az origó) külföldön nem érnek semmit. Minden nyelvvizsga honlapján le vannak írva a vizsgajellemzők, számottevő eltérés nincs, hiszen egységes követelmény-rendszerűeknek kell lenniük, csak van egynyelvű és fordításos, tanárral szóbelizős vagy vizsgatárssal szóbelizős, nyelvtani feladatot tartalmazó és nem tartalmazó. Szerintem a tanárok ezt nagyon szépen el tudják neked mondani. A Cambridge egy igényes, jónevű vizsga. A www.nyak.hu oldalon egyben megvan az összes nyelvvizsgaközpont linkje meg egy csomó jogi tudnivaló.
2022. aug. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vagyok: még annyi, hogy egyes nyelvvizsgáknál lehet párosítani is. Pl. Origó szóbeli és BME írásbeli. De szerintem nem mindegyiknél.


[link]

[link]

[link] doc/honositas/honositas_tabla1.asp?strID=AAangol (azt nem értem, hogy a Cambridge-nél miért nincs ott semmi.)

[link]

ezek hasznosak lehetnek

2022. aug. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! Ha ott tartunk, a nyelvtanárral és a szomszéddal is fogunk beszélni. Ebben a szókinccsel és a nyelvtannal volt egy pici gond, de majd beszélek a tanárával.
2022. aug. 2. 23:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rohanni a nyelvvizsgával, nem kerget a tatár. Kényelmesen felkészül, és akkor megy el, amikor már nincs a szókinccsel és a nyelvtannal pici gond.
2022. aug. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ó, még bőven ráér, csak 12 lesz.
2022. aug. 3. 01:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt javaslom tanulja szépen a nyelvet, ha teheti nézzen mesét/filmet/sorozatot angolul, olvasson, és majd ha úgy érzi menne már akkor tegye le. Azt, hogy menne, nem csak a nyelvtanra értem, hanem a témákra is.
2022. aug. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12 évesen egyáltalán mért merül fel a nyelvvizsga-kérdés?! Házastársat nem akarsz neki keresni? A saját el nem ért eredményeidet ne a gyerekkel akard megvalósíttatni!
2022. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerinted miért? Mert jó a nyelvérzéke, szereti a nyelveket ( bár tanulni nem nagyon van kedve), mert két tannyelvű suliba jár, ahol most a 8 fős csapatból hatan tettek gyerekvizsgát. Mert a sulijában az angol tagozatos végzősök 80%-a tesz sikeres alap vagy középfokú vizsgát, mert a gyerek nyelvtanár akar lenni.. Mert pici korától ragadnak rá az idegen nyelvek.

Viszont!!! mivel engem az idegen nyelvvel a világból is ki lehetett volna kergetni, és mint írtam, a szűk családban sincs, ezért fogalmam sem volt róla, hogy mi a menete..

Gondolom, te már meg is találtad a gyereket jövendőbelijét.. Szerencsére azonban az enyém nem is akar! :D

2022. aug. 3. 12:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha kéttannyelvű suliba jár, akkor majd szépen megtanul az iskolában és még a nyelvvizsgát is megszervezik nekik, de minimum elirányítják. Majd 8.-ban. Most nincs itt az ideje. Nem a nyelvvizsga ellen szóltam, hanem a sürgetés ellen! Helikopterszülő.
2022. aug. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!