Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két év alatt melyikhez lehet...

Anna0806 kérdése:

Két év alatt melyikhez lehet könnyebben megtanulni egy új nyelvet?

Figyelt kérdés
Most fogom szeptemberben kezdeni az egyetemet turizmus vendéglátás felsőoktatási szakképzésen (foszk) és azt mondták a kimeneti követelmény többek között két nyelvvizsga. Egy felsőfokú C1-es illetve egy szakmai középfokú B2-es ami nekem vendéglátáshoz közeli témában lenne. És a szívás, hogy nem lehet azonos nyelvből. Na most én az angolt már 12 éve tanulom és idén érettségiztem is belőle emelt szinten, de fogalmam sincs angolból majd melyik vizsgát válasszam. A másik nyelv, amit most fogok kezdeni az egyetemen az a spanyol lenne. Az a kérdés meg lehet e két év alatt tanulni ezekhez a vizsgákhoz kellően a spanyolt.? Fogalmam sincs mit csináljak, mert szerintem mindkettő borzasztóan nehéz (nyelvvizsgák) és nekem még nincs egy nyelvvizsgám sem. Akinek van tapasztalata tudná tippet adni. Mert akkor ráfekszek a spanyolra hátha, az angolokat pedig tökéletesítem az egyetemen. Nem az angollal lesz baj valószínűleg a spanyollal. Ettől jobban félek pedig tetszik a nyelv maga.

2022. aug. 9. 22:46
A kérdező szavazást indított:
Spanyol B2-es szakmai
Spanyol C1-es sima
Angol B2-es szakmai
Angol C1-es sima
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Az angol emelt érettségid milyen lett? 60% felett középfokú nyelvvizsgával egyenértékű. De ha gyengébb lett, akkor is könnyebb lesz azt feltornászni felsőfokra, mint teljesen nulláról a spanyolt. Tehát én a helyedben spanyol szakmai középre és angol általános felsőre gyúrnék.
2022. aug. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1 az én időmben az emelt angol 60% alapszintű nyelvvizsgát ért és 80-tól közepet, változtattak? 😮
2022. aug. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó ideje. Alapszintű nyelvvizsga nincsen amúgy, alapfokú van.
2022. aug. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kettes: már sok sok éve 60%-tól számít az emelt érettségi középfokú nyelvvizsgának.


Kérdező, ha az emelt érettségi jól sikerült én a helyedben megcéloznám a felsőfokút. Nem csak az egyetemhez, hanem már elvárás szinte, főleg turizmusban.


Spanyolból pedig a szakmai közepet céloznám meg. Mivel azt mondod, hogy egy felső és egy szakmai közép kell.

2022. aug. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Legközelebb ne hallomásra építs, hanem járj utána!


[link]


“A felsőoktatási szakképzésben a szakképzettség megszerzéséhez legalább középfokú (B2), komplex típusú, a képzési területnek megfelelő államilag elismert szaknyelvi vizsga vagy felsőfokú (C1), komplex típusú általános nyelvvizsga vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvány, illetve oklevél szükséges.“


Egy nyelvvizsga is elég. Ha rám hallgatsz, a felsoroltak közül a szaknyelvi B2 a legkönnyebb. Csomó volt évfolyamtársam csinálta, mindenkinek elsőre meglett.

2022. aug. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!