Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek lehetséges 8 év...

Szerintetek lehetséges 8 év német tanulás után 98%-os német középfokú nyelvvizsgát tenni? (Úgy, ha valaki nem élt nyelvi környezetben) Mennyire reális?

Figyelt kérdés

2022. aug. 19. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Simán.
2022. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Csak kíváncsiságból, miért kérdezed? Ha sikeres a nyelvvizsga (60% felett), azt már senki nem nézi, hogy pontosan hány százalék lett.


Szerintem nem lehetetlen, de egyáltalán nem jellemző. Úgy értem, aki ilyen magas teljesítményre képes, annak felsőfokra kéne mennie. 8 év alatt meg lehet tanulni felsőfokra egy nyelvet.

2022. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%

Nyolc év?!? Középfok?!?

Annyi idő alatt két nyelvből felsőfokú vizsgát lehet tenni 60-97%-os eredménnyel.

És egyet lehetett volna 98-100%-os eredeménnyel. :)

Persze a 8 év semmit nem jelet, az az érdekes, hogy mennyi időt fordítasz rá rá, és milyen intenzitással tanulsz.

2022. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy kérdezni fogják, elég hülye kérdést tettem fel😅 Tegnap rámírt egy srác és beszélgetünk, de egyre több dologban érzem azt hogy van egy kis kamu szaga azoknak, amiket mond. Szóba jöttek a nyelvek, kérdezte milyen nyelveken beszélek, írtam hogy németből van középfokúm, és angolt is tanulok, erre írta hogy ő nagyon jól beszél németül, mert általános 3. osztály óta tanulja (11. osztályos lesz, mint én), mindig ötös volt és most csinált 98%-os középfokút, azt mondta nagyon könnyű volt. Én ezen nyilván picit meglepődtem, én is most csináltam nyelvvizsgát 10 év tanulás után, és én is mindig kitűnő voltam németből, de 82%-os lett a nyelvvizsgám, és még soha nem hallottam ilyen jó eredményről (mint az övé), kérdeztem volt-e német környezetben, vagy volt-e magántanára, vagy hogy csinálta, erre azt írta, hogy soha. Aztán kérdeztem, hogy milyen típusú nyelvvizsgát csinált (szóval, hogy BME, ECL, Goethe stb), erre írja hogy nem jut eszébe. Meg persze jól beszél angolul is, meg spanyolul is, mert azt tanulja Duolingon és YouTubeon…

Szóval furcsa, aztán érdekelt, hogy lehetséges-e, hogy van valóságalapja annak, amit mond.

Ne haragudj kérlek, valószínűleg nem érdekelt ilyen részletesen, de jól esett leírni😅😅

Köszönöm szépen a válaszokat!!

2022. aug. 19. 12:11
 5/15 A kérdező kommentje:

#3 persze, tudom 8 év nagyon sok. Úgy értettem, hogy 8 év az iskolában, úgy, hogy nem volt tagozatos, és iskolán kívül nem tanult rá

Számomra kicsit hihetetlen, mert én is hasonló körülményekkel nyelvvizsgáztam, és nem lett ilyen jó, pedig eddig minden nyelvtanárom azt mondta, hogy nagyon jó nyelvérzékem van, de ha azt mondjátok lehetséges, én elhiszem

2022. aug. 19. 12:15
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Attól, mert neked nem lett annyira jó, mint neki, nem biztos, hogy ő hazudik, hanem te tudtál keveset. Nekem úgy lett 84% az angolom, hogy suliban kettes voltam belőle, kb A1 szinten voltam még utolsó előtti évben is, egy egyszerű mondatot sem tudtam összerakni. Nyelvvizsga előtt viszont elmentem magántanárhoz, majd hat hónapra rá ezt tettem le az asztalra.

Nekem több olyan évfolyamtársam volt, akik még a felsőfokút is majdnem 100%-ra tették le. Csak szorgalom kérdése. Nem, egyikük sem élt nyelvi környezetben.

2022. aug. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
87%

ha siman a kerdesre valaszolok igen lehet nyolc ev alatt ilyen jo nyelvvizsgaja

de azok alapjan amiket leirtal lehet tenyleg nem mond mindenben igazat foleg ha tobb dologban is igy erzed

ez mondjuk tenyelg fura hogy amikor a tipusra kerdeztel azt irta hogy nem jut eszebe szerintem ilyen nincs hogy ez nem jut eszedbe csak maximum ha rohadt regen nyelvvizsgaztal

2022. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
8 év tanulás után abszolút lehetséges ilyen eredménnyel nyelvvizsgázni, főleg középfokon, az viszont teljesen irreális, hogy "nem jut eszébe", milyen típusú vizsgát csinált. Ezen a ponton egy kamukirály a gyerek.
2022. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

ennyi idő alatt 2 nyelvből is felsőfokot( c2) lehet tenni

szóval reális

2022. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Nekem inkább amiatt gyanús, hogy nem tudta megmondani a nyelvvizsga típusát.
2022. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!