Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvek állnak közelebb...

Melyik nyelvek állnak közelebbi rokonságban? angol-német, orosz-szlovén vagy olasz-francia?

Figyelt kérdés
Melyik esetben van több közös szó, vagy legalább közös szótő, melyik nyelvpárban a leginkább hasonlóak a nyelvtani szabályok?

2022. aug. 24. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:

olasz-francia-spanyol


Közöttük elég sok az áthallás. Én olaszul beszélek és az írott franciát vagy spanyolt elég jól értem. A beszélt nyelv már nehezebb.

2022. aug. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is az olasz-franciát mondanám.
2022. aug. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! és ha valaki két nagyon hasonló nyelvet tanul idegen nyelvként, akkor igaz az a feltevés, hogy az egyik úgymond zavarja a másikat használat közben?
2022. aug. 24. 21:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok, tanultam spanyolt, olaszt, franciát és portugált. Annyiban zavart csak be, hogy volt, hogy spanyolnak elkezdtem olaszul beszélni és utólag jöttem rá, hogy nem azon a nyelven kellett volna, csak éppen az jött automatikusan.

Elkezdeni nem érdemes egyszerre 2 nagyon hasonló nyelvet, de ha már középszinten vagy az egyikből akkor segíteni is sokat tud.

2022. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyszerre nem érdemes elkezdeni. Ha egy nyelven eljutottál legalább B2-es szintre, akkor érdemes elkezdeni a másikat. Ha egyszerre kezded el a kettőt, akkor sokkal lassabban fogsz haladni.
2022. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2022. aug. 25. 01:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Angol-német terén nem sok a hasonlóság, főleg nyelvtanilag ég és föld a kettő.


Orosz-szlovén szintén, tudok oroszul, de a szlovénből egy kukkot nem értek.


A latin nyelvek jobban hasonlítanak egymásra.

2022. aug. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mellesleg a latin nyelvekből még úgy is megértek sokmindent, hogy soha nem tanultam őket. Egy csomó szó olyan, mint az angolban.
2022. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!