Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szinten kell tudnom...

Milyen szinten kell tudnom angol nyelven, hogy angolul taníthassak más idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Jelenleg magyar-francia szakos tanári képzésen vagyok az ELTE BTK-n, de egyre erősebb a motivációm, hogy külföldre menjek. A legnagyobb vágyam továbbra is az oktatás, viszont nem tudom, lehetséges-e az, hogy külföldön bizonyos angol tudással taníthassak franciát. Tud bárki bármi tájékoztatást adni erről?

2022. aug. 17. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
61%
Külföldön nem fogadják el a Magyarországon megszerzett tanári diplomákat. Vagyis ha felsőfokon is beszéled a nyelvet, akkor sem leszel ott diplomás.
2022. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön hol?

Szerintem országtól függően más-más szabályai lehetnek, hogy elfogadják-e a magyar diplomád. Ennek az egésznek úgy tudsz utánajárni, ha angolul ráguglizol, és ezzel szerintem meg is válaszoltam az eredeti kérdést: magas szinten.


Ha közoktatásban nem is, nyelviskolában vagy magánban biztos lennének lehetőségeid.

Nekem pl. volt olyan ismerősöm, aki germanisztika alapszakos (tehát nem is tanári) végzettséggel el tudott helyezkedni némettanárként egy norvég iskolában, angolul is tudott persze. Gondolj bele, francia nyelvterületen labdába se rúgsz, mindenhol máshol meg az angol a fő közvetítő nyelv, ha a helyi nyelvet nem beszéled.

2022. aug. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!