Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik budapesti iskolákban...

Melyik budapesti iskolákban érdemes emelt angol érettségit tenni, ahol nem fognak olyan szigorúan pontozni (esetleg nem olyan erős iskolák)?

Figyelt kérdés
Esetleg létezik valahol egy lista, amin rajta vannak az érettségiző helyek így, hogy: tantárgy/suli? Végzős vagyok.

2022. aug. 26. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt érettséginél nem te döntöd el hova mész.


Ezt írja az oktatási hivatal:


Mely intézmények jogosultak megszervezni az emelt szintű vizsgákat?

Az emelt szintű érettségi vizsgákat a területileg illetékes kormányhivatal szervezi, így a kormányhivatal jelöli ki az írásbeli és a szóbeli vizsgák helyszínét, a kormányhivatal kéri fel a felügyelő tanárokat, az írásbeli dolgozatokat javító pedagógust és a szóbeli vizsgára a kérdező tanárokat. A vizsgahelyszínek többnyire természetesen középiskolák, de a középiskolák csak a helyszínt biztosítják a vizsgákhoz, ezen kívül semmilyen jogi szerepet nem játszanak a vizsgázó érettségi vizsgájában.

Az érettségi vizsga helyszínéről és pontos időpontjáról is a kormányhivatal értesíti a vizsgázókat.

2022. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
PONTOSAN így van, ahogy az 1. írja. Egyenlő feltételek vannak minden érettségiző számára.
2022. aug. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Előttem leírták. Plusz akárhova is mennél, a pontszám nagyja az írásbeliből adódik, aminek a 3/4 részére teljesen tényszerű javítási útmutató van. Ettől egy iskola sem térhet el. A szövegalkotás és a szóbelin nyújtott teljesítmény lehetne véleményes, de ahhoz is vannak megadott szempontok, amelyek alapján értékelni kell őket.
2022. aug. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vagyok. Még annyival kiegészíteném magam, hogy az emelt érettségin még a tanárok sem az adott iskolából vannak (ha jól tudom) tehát hiába választanál ki iskolát.
2022. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebbol az jon le, hogy meg nem vagy az emelt erettsegi szinten, ha felsz a “szigoru” pontozastol.
2022. aug. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!