Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanár nélkül meg lehet...

Nyelvtanár nélkül meg lehet tanulni egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz nyelvtanár nélkül megtanulni egy idegen nyelvet?

Nyelvtanár nélkül mi a bevált technika nyelvtanulásra?


2022. nov. 23. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Ma már az interneten minden fent van, amire szükséged van.

Vállalni kell a felelősséget az előrehaladásodért, összeszedni az anyagokat, videókat nézni, könyveket olvasni, gyakorolni sokat, mint az őrült, és akkor igen, meg lehet csinálni.


Én hosszú évekkel ezelőtt ezt az egy cikket olvastam itt a blogon és azóta csinálom. Több nyelven beszélek már, nekem bevált. Olvastam kritikákat is róla, de általában olyanoktól, akik nem beszélnek nyelveket és nem is tették bele az energiát, vagy tanároktól, akik szeretnék, hogy rájuk szoruljunk. [link]

2022. nov. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

természetesen ahogy első is írja, ma már az internetről össze tudsz magadnak barkácsolni egy olyan kis nyelvtudás-szerűséget, amivel a legtöbb nyelvet már jól lehet utazásra és turistáskodásra használni. abban is teljesen igaza van, hogy teljesen abszurd feltételezés, hogy valaki esetleg művelten, szépen, intelligensen szeretne beszélni, és ehhez esetleg profi segítséget is igénybe vesz, hogy ne legyenek viszonylag apró, de művelt beszélő számára azonnal feltűnő hibák az új nyelvben.

amúgy nagyon bírom ezt a teleshop-stílusú honlapodat az új, titokzatos és fantasztikus nyelvtanulós módszereddel, de igazából hogyan definiálod, hogy egy év alatt elsajátítasz egy nyelvet? célzottan felkészülsz egy nyelvvizsga feladataira, elvégzed és pont? vagy csak az év végén rámondod hogy kész? biztos én vagyok hülye, és ezt közölni is fogod velem, de én mindig úgy hittem, hogy a nyelvtanulás egy életen át tartó izgalmas hobbi, nem egy a-tól z-ig csodamódszerekkel bemagolt valami.

kérdező, persze, lehet tanár nélkül is tanulni, csak vagy van annyi szerencséd, hogy magadtól rájössz mindenre és összelegózod, vagy ha majd esetleg elkezdenéd használni is a nyelvet, és rájössz hogy senki nem vesz vele komolyan, javítgathatod évekig a hibásan berögzült alapokat tanárral.

2022. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

"össze tudsz magadnak barkácsolni egy olyan kis nyelvtudás-szerűséget, amivel a legtöbb nyelvet már jól lehet utazásra és turistáskodásra használni"


Külföldre költöztem és itt élek, dolgozom. Nem turista vagyok és nem is nyelvtanár, aki kapaszkodik abba, hogy csak és kizárólag vele lehet jól tanulni (félsz, hogy munka nélkül maradsz?), minden más csak átverés lehet, persze. Speciel, amikor kijöttem, akkor éreztem meg, hogy mennyire sok szart (főleg kiejtést) szúrt el nekem a régi angol tanárom, na ezt kijavítani kőkemény!


(Ez nem az én honlapom, nem is ismerem a srácot, nem is értem, honnan veszed ezt?)

2022. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Nem, kell a tanár, hiszen azon túl, hogy a tanár tud csak elmagyarázni bonyolultabb nyelvtani szerkezeteket, a tanár tud úgy gyakoroltatni, hogy közben fejlődj: szókincs fejlesztés, nyelvtan elsajátítása, nyelvgyakorlat stb.

Hosszú távon, mondjuk egy B2-es nyelvvizsgáig kell a tanár, vagy ha más nem, nyelvtanfolyam, mert egy jó tanfolyam is aranyat ér.

2022. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
.. és meg is van az oka annak, miért nem beszélnek a magyarok igazán jól nyelveket. Itt össze is van foglalva. A rossz tanulástechnika hitszerű követése generációról-generációra.
2022. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nyelvtanár nélkül jutottam el B2-ig a 90-as évek középen. Ennek köszönhetően engem nem rontott el egy hunglish kiejtésű angoltanár sem, így az átlagnál sokkal jobb a kiejtésem.

Akkoriban még az internetre nem lehetett támaszkodni, ma viszont jobbnál jobb tartalmakkal van tele, ami hatalmas segítség. Persze ehhez elég nagy elszántság és motiváció kell, mert anélkül könnyen ellustul az ember. Aki erre hajlamos, az inkább keressen tanárt.

2022. nov. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Az interneten szinte minden elérhető a nyelvtanuláshoz. Igazából ami problémás tanár nélkül, az a kiejtés. Rengeteg videó és hanganyag elérhető az interneten (illetve régebben lemezen, kazettán stb.) de a kiejtés JÓ megtanulásához mindenképpen kell valamilyen visszacsatolás. Azt, hogy a szavakat jól megtanultad-e, könnyen tudod ellenőrizni egyedül is. De a kiejtést nem. Ehhez mindenképpen kell valaki, akivel tudsz beszélni. Nem feltétlen kell konkrétan tanár, de valaki olyan kell aki nálad jobban beszéli a nyelvet.
2022. nov. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

" Igazából ami problémás tanár nélkül, az a kiejtés."


Mintha a magyar tanárok a jó kiejtésükről lennének híresek. Akkor legalább pontosítsuk, hogy anyanyelvi tanárról beszélsz, nem Mariskáról a BTK-ról, mert félelmetes, ami onnan kijön.


Amúgy meg ezzel mi a gond, ha ismétled, felveszed diktafonnal összehasonlítod és dolgozol rajta?

https://www.youtube.com/@SpeakEnglishWithChris

Még mindig jobban jársz vele, mint a Hunglish angol tanárokkal.

2022. nov. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!