Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyolban mikor kell...

A spanyolban mikor kell használni az "es"-t, és mikor az "está"-t? Van erre valami szabály?

Figyelt kérdés

Kezdő spanyol tanuló vagyok, egyedül nyomom, otthonról.


El tudja valaki mondani, mikor melyiket kell használni?

Köszönöm!



2023. jan. 3. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

SER és ESTAR, amit te írsz, az már E/3 ragozott forma.

Alapvetően a SER-t akkor használjuk, amikor valami általánosan igaz, az ESTAR meg inkább állapotot fejez ki.

[link]

Szerintem itt jól összefoglalják.

2023. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

A ser ige állandó tulajdonságokra használjuk, olyanokra, amik nem változnak rövid távon. Ilyen pl. emberek vagy tárgyak színe, magassága, testalkata, "okossága". Például: Juan es gordo. /Juan kövér./

El río Danubio es muy largo. /A Duna folyó nagyon hosszú./


Az estar igét pedig általában pillanatnyi állapotokra használjuk, amik rövid távon megváltoznak. Ilyen pl. kedv, helyzet, pillanatnyi állapot. Például: España está la Península Ibérica. /Spanyolország az Ibériai- félszigeten van./

Julio está triste. /Julio szomorú./

2023. jan. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, amit az 1. válaszoló írt.


Pl.:

Pedro está aburrido. (Péter unatkozik)

Pedro es abburido. (Péter unalmas)

2023. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végre megértettem, köszönöm szépen!
2023. jan. 3. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!