Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondolsz ez alapján az...

Mit gondolsz ez alapján az angol nyelv nehézségeiről?

Figyelt kérdés
[link]
2023. jan. 5. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyet lehetne bármelyik nyelvről készíteni, még a magyarról is. Íme:


Szerintem magyarul nehezebb helyesen írni, mint angolul – persze nem a legtöbb esetben a kiejtés elvét követő szavakra gondolok, hanem az egybeírás/különírás/kötőjelezés nehézségeire, mozgószabályokra, kiskötőjel/nagykötőjel (5-6 perc, de 5–6. osztály; 2020–2022-es időszak) használatára, földrajzi tulajdonnevek -i képzős mellékneveire, J/LY-ra (a festék megfolyt, a mustgáz megfojt), stb.


Aztán, a kétféle ragozási rendszerünk is nehezen megtanulható: Látok egy almát, Látom az almát. És akkor az ikes igékről még nem beszéltünk.


A vonzatok/ragok sem mindig következetesek: felszállok a buszra – rá, a tetejére? A "szállok" részéről nem is beszélve…


Mi sem tudjuk, amikor annyit hallunk csak, hogy "nyúl", hogy a tapsifülesre gondoljunk, vagy arra, hogy valaki nyúl valamiért.


Igekötős igék változatos jelentései, pl: kikap, bekap, elkap, lekap, felkap, odakap, összekap, szétkap, stb.


Szóval, az angol nem kivételes nehézségű, ugyanilyen listát össze lehetne állítani a németről, a franciáról, a spanyolról, az oroszról, meg kb. bármelyik másik nyelvről.

2023. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Köszönöm a választ.
2023. jan. 5. 15:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Rendszerint az angolok gondolják a nyelvükről, hogy nehéz. Leginkább azért, mert a legtöbb soha meg sem próbált másik idegen nyelvet tanulni.

Nem néztem végig a videót, de laktam Angliában, és a tanárunk igenis meg volt győződve róla, hogy az ő nyelve a legnehezebb a világon!

Ilyeneket mondott pl. hogy az angolban van a legtöbb rendhagyó ige. Meg a sok igeidő. Hm. tanult már franciát? Vagy akár spanyolt? Ott a kötőmód igen fincsi. Próbált a németben melléknevet egyeztetni a főnévvel? Ugyan már. Az angol a legkönnyebb nyelv a világon.

2023. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az angolok alapból primitívek.


Mindig azt hiszik hogy ők felsőbbrendűek és jobbak mint mások közben buta primitív nèp.

Az angol nyelv pedig könnyű számomra egyértelmű szerintem a világ egyik legkönnyebb nyelve

2023. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!