Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lengyelül vagy Ukránul tanulja...

Lengyelül vagy Ukránul tanuljak, melyik a könyebb? Van nyelvérzék, hisz az angolt elsajítottam, ezeket is bírnám?

Figyelt kérdés
Hobbyként kéne, hogy ezen nyelvek beszélőivel is tudjak haverkodni, anyanyelven.

2023. jan. 6. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én személy szerint egyiket sem beszélem, a párom anyanyelvi lengyel és minimálisan érti az ukránt. Szerinte a lengyel nehezebb, viszont eléggé hasonlóak. Az angol nem igazán hasonlít egyikhez sem, viszont nem lehetetlenek megtanulni. Ha csak hobbi szinten érdekel, szerintem érdemes meghallgatni mindkettőt, és akár személyes tetszés alapján választani
2023. jan. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha vannak mindkét nyelvből anyanyelvi haverjaid, akkor azt tanuld, amelyik nyelvből több segítséget tudsz kapni tőlük, mert azt lesz könnyebb elsajátítanod.


Ukrán


[link]


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..


Lengyel:


[link]


[link]


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..

2023. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is hobbi nyelvtanuló vagyok, s bár azt mondom, hogy egyiket se ajánlom, ha mégis ezekből akarsz választani, szerintem az ukrán jobb. Igaz, hogy a cirill betűk miatt több idő, míg rááll az agyad gyorsan olvasni, de jóval egyszerűbb (szerintem), mint a lengyel. A nyugati szláv nyelvek nem túl barátiak, én inkább a délszlávokat javasolnám. Hasznosággal pedig szerintem egyformák.
2023. jan. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bár én most tanulók angolul. Első nyelvem. De rengeteget olvastam a témában. Inkább ukrán. Igazából hasonló az orosz nyelvvel. Mondhatni olyan mint a brit és amerikai angol. Szókincsben van eltérés de a nyelvtan azonos. Emellett az orosz nyelv újra piacát kezdi élni az ukrán vendégmunkások miatt.
2023. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Illetve ez által tudsz ukrán és orosz emberekkel is beszélni, akik mondjuk nem tudnak angolul.
2023. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ha már a szlávnyelveknél tartunk akkor inkább a lengyelt válaszd. Igaz hogy nehéz a nyelvtana, gondolj csak a élő és élettelen névmásokra, a bonyolult alanyestre. Példaként: kierówca -sofőrt jelent na de hogy mondod azt hogy ˝a sofőröknek figyelmesnek kell lenni˝ kierówca musza uwazna. Megfigyelheted hogy ha a kierówca a-betűre végződik, a összes többi szónak is arra kell. Ugyanez érvényes a szlovákban is, csak ott ott van a HO,JU bonyolult használata
2023. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom elozo honnan szedi ezeket a butasagokat. Kierowca musi uwazac. Igy a helyes.
2023. jan. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A lengyelt választottam. Bonyolultak a nyelvtani szabályok?
2023. jan. 13. 15:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Eléggé :) Viszont nem megtanulhatatlan, pláne ha csak alap vagy közép szinten szeretnéd megtanulni. Csak sok sok türelem és motiváció kell hozzá. Sok sikert!
2023. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 18 évesen kezdtem tanulni a lengyelt, előtte egy kukkot sem tudtam. Ez egy 8 hónapos nyelvi előkészítő volt az egyetem előtt. Egy év után már nagyon jól ment. Persze közben volt haver+buli+fanta :-)
2023. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!