Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki angolul könnyen megtanult...

Aki angolul könnyen megtanult a jó nyelvérzéke miatt, az németül is olyan könnyen fog megtanulni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 23. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos. Ha utálja a németet, szenvedni fog vele.
2022. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyénfüggő. Nekem 10+ év angol után könnyen ment, fél év alatt megtanultam középszintre, mert szerettem a nyelvet és volt bennem elég motiváció, hogy tanuljam
2022. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akinek az átlagnál jobb a nyelvérzéke, annak az átlagnál jobban megy a nyelvtanulás, ezt így ki lehet jelenteni szerintem. De annyi más szempont is közrejátszik a nyelvtanulásban, hogy azért még maga a nyelvérzék nem garancia semmire.
2022. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen:

- lelkiállapotban,

- szokásokkal,

- módszertannal állsz neki a tanulásnak.


Az adott tananyag tálalási módja is számít.

2022. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
aki angol után tanul németet, az elején szívni fog a nyelvtan miatt, mert sokkal komplexebb a német...
2022. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5: Ezt az érvelést sosem értettem, mert azt sugallja, hogy aki nem tanult előtte angolul, az könnyebben megtanulja a németet. De miért is?

És ezt egyébként honnan lehet tudni? Hiszen nem tudhatjuk, hogy ugyanaz az egyén milyen könnyen vagy nehezen tanul meg németül akkor, ha még nem tanult előtte angolul, ill. akkor ha már tanult, mivel a két opció egymást kizárja. Senki sem tudja mindkettőt egymás után kipróbálni, hogy valamelyest is objektív képet kaphassunk. Innentől viszont nem tudom, mire alapozzák, hogy az az egyén, aki már tanult angolul, az nehezebben tanul meg németül, mert annak bonyolultabb a nyelvtana.

2022. máj. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ez azt jelenti, h. aki az angol nyelvtanjához van szokva, szívni fog, h. itt a németben mindent ragozunk, a módbeli segédigéket is, a melléknevet is.

hogy külön van dativ és akkusativ, és rengeteg igei és melléknévi vonzat, a der, die, das kombó.


ezzel együtt a németet ezerszer jobban szeretem, mint az angolt.

de nekem ez az első nyelvem volt.

2022. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: De ezeket ugyanúgy meg kell tanulnia annak is, aki tanult előtte angolul, meg annak is, aki nem. Miért okoz nagyobb nehézséget annak, aki tanult angolul, megtanulni valami olyat, ami az angolban nem létezik, tehát soha nem találkozott vele? És ugyanez miért nem okoz nehézséget annak, aki ugyan nem tanult angolul, de pont annyira soha nem találkozott vele, mint az, aki tanult angolul? Egyikük sem találkozott vele, az egyikük mégis nehezebb helyzetben lenne – szerinted.

Ebben az eszmefuttatásban én semmi logikát nem találok. De eszerint a logika szerint aki elsőnek németül tanul, annak ugyanúgy szívnia kéne, hiszen az általad felsoroltak többsége a magyarban sem létezik, tehát aki a magyar nyelv nyelvtanjához van szokva, annak szívnia kéne pont úgy, mint annak, aki az angoléhoz. Legalábbis a formális logika ezt diktálja az érvelésed alapján.

2022. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van aki igen, van aki nem. Három idegen nyelven beszélek folyékonyan, de a németet egyszerűen nem tudom elsajátítani.
2022. máj. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Angolul külföldön kb 3 hónap alatt már egy társalgási szint ment.

Németnek 10x biztos nekirugaszkodtam, de az istenért sem akar sikerülni.

2022. jún. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!