Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a B2 és egy C1...

Mi a különbség a B2 és egy C1 angol nyelvvizsga között?

Figyelt kérdés
Engem az érdekel, hogy egy C1-re mind a 12 igeidőt kell tudni? Tanárom azt mondta, hogy max 9-et tanít meg. Azért egyrészt, mert elég, az angolok sem használják mind a 12 már nagyon...stb.Nyilván tudja miután felső oktatásban tanult angol szakon. Viszont először B2 nyelvvizsga volt a cél de már C1-et szeretnék majd.

2023. jan. 11. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szókincs leginkább (és a nyelvtan). Van benne már politikai téma (+szakszavak), környezetvédelemről szóló cikkek/feladatok, igazából csak összetettebb egy fokkal. Most az hogy hány igeidőt tesznek bele, azt szerintem előre senki nem tudja és nem is azon fog múlni, max. majd az esszében számíthat bele.
2023. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor 8-9 nekem elég lesz. Szókincs nincs még nyelvvizsgához.
2023. jan. 11. 14:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a nyelvvizsga, ahol én voltam, ott nem volt konkrétan nyelvtani feladat. Szóval az írásbelinél max. az esszénél számított az, hogy te most milyen igeidőket is ismersz, illetve szóbelinél is, most hiába van x igeidő, nyilván az nem jelenti azt, hogy mindet is kell használni a 10 perces beszélgetés során. Szóval igazából nem kell mind a 12 igeidőt tudni, anélkül is át lehet menni a vizsgán. Szerintem is a szókincs a legfontosabb, szerintem az jobban megmutatja a tudást, mint az, hogy most az esszédbe belesűríted az összes létező igeidőt.
2023. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"az angolok sem használják mind a 12 már nagyon"

De nem azért nem használják, mert olyan bonyoult egyik-másik igeidő képzése, hanem azért, mert eleve ritkán akarnak olyan mondandót kifejezni, amihez az adott igeidőkét kéne használni. Szerintem te sem túl gyakran mondasz olyan jellegű mondatokat, hogy "10 perc múlva már 12 órája fog aludni". De ha ilyet akar egy angol anyanyelvű mondani, akkor gondolkodás nélkül megteszi: In 10 minutes she will have been sleeping for 12 hours.

De amúgy, ha megtanít neked 9 igeidőt a tanárod, akkor a maradék három már magától értetődő lenne, hiszen szinte biztos, hogy már csak valamelyik, általad már megismert igeidőket kellene eltolni a múltba vagy a jövőbe…


Hidd el, nem a 12 igeidő nehezíti meg a nyelvvizsgákat, pláne nem C1 szinten.

2023. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat ☺
2023. jan. 11. 14:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, ebből kiderül, hogy az utosót, mert az nem tartozik bele a koncepciódba, azt nem tekinted hasznosnak.

Pedig oltári nagy pitiánerség 3 igeidőn vackolódni, mikor több évig tanulsz angolul a C1-re. :D

2023. jan. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Illetve kedves 4-es igazad van. Ha a tanárom majd megtanítja mind a 8-9-et és már lesz egy fasza alapom akkor a maradék 3-4 igeidőt már megtanulom magam. Van egy nagyon fasza könyvem az igeidőkről + itt az internet.
2023. jan. 11. 14:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az igeidők csupán egy aprócska szelete a nyelvtannak, és igazából már B2 szinten illik ismerni az összeset. Kismillió más nyelvtani dolog van ezen kívül, amire hangsúlyt kell fektetni, csak azokat nem lehet mind egyetlen takaros táblázatba foglalni. Hiába "tudod" mind a 12 igeidőt, ha nem mennek magabiztosan a módbeli segédigék, a passzív, a függő beszéd, a feltételes mód, idiómák, phrasal verbs, és még sorolhatnám, vagy ha alapvető hibákat vétesz.
2023. jan. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az előttem lévővel értek egyet. Mikor elkezdtem tanulni az angolt külön tanárral úgy voltam vele, hogy laza C1, mivel suliban semmit nem csináltunk szinte olvasgattuk az ovis szövegeket és azt hittem ez nagyon megy. Hát külön tanárnál nekem sorra jöttek a pofonok nyelvtan tekintetében és rájöttem, hogy ez nem is olyan könnyű, mint ahogy azt mondják. Mindig irigyeltem azokat akik csak sorozat nézésből vagy videójàtékokból lazán kicsapják a C1et, de nekem ennél sokkal nehezebb volt. Én egy évet készültem teljesen alapoktól mire meglett a B2 és most hajtok C1re. Először B2 legyen neked is a cél és ha az már elég stabil akkor lépj szintet, ne fuss neki egyből a C1nek, mert ha esetleg nem sikerül nagyon elveheti az ember kedvét.
2023. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!