Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan, aki szintén...

Van itt olyan, aki szintén úgy érzi, hogy bár az angol a világnyelv, sokkal jobban megy neki a német vagy más idegen nyelv?

Figyelt kérdés

Nem vitatom az angol nyelv fontosságát. Sokan mondják, hogy a német mennyire nehéz, de van, hogy úgy érzem valami miatt, amit nem tudok megmagyarázni, hogy nekem mégis könnyebben megy a német nyelv. Az angol szerintem nem olyan egyszerű, ahogy azt sokan mondják. Valami miatt én azt érzem, hogy míg ezt a könnyűnek vélt angolt nehezen veszem, addig a német vagy esetleg más nehezebbnek vélt nyelv nekem logikusabbnak, tanulhatóbbnak tűnik. Már elve a német szavak is az agyamban maradnak, megjegyzem őket örökre. De az angol szavak elég nehezen maradnak meg.


Más is van így ezzel?



2023. jan. 13. 22:45
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

Szerintem sem nehéz a német, de én latin és arab tanulás után értettem meg hogy nem az.


Az angol csak alapszinten könnyű, nagyon rendetlen amúgy. Sok a rendhagyó és az írás is elég össze-vissza van.

2023. jan. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Ezzel pont ugyanígy vagyok, mindig is a németet szerettem, azt tanultam, az angollal az volt a baj, hogy nem igazán érdekelt, de szerintem ha nagyon megakarnám tanulni biztos megtanulnám.
2023. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%

Van aki a nyelvtant jobban bírja.

Angol sokszor úgy rögzül meg sokaknak (pl nekem is) hogy kiskoruktól kezdve angol nyelvü sorozatokat, filmeket néznek, könyveket olvasnak, videó játekokkal játszanak és akkor ez egy idö után (mondjuk a nyelvtan amit én pl utáltam) valahogy automatikusabbá válik, sokszor nem is értem, de tudom, hogy mit kell használni. De mondjuk aki suliban tanul nyelveket, annak valoszínüleg a nyelvtan lesz a logikusabb, mert ott általában azt kérik szigorúbban.

2023. jan. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"bár az angol a világnyelv, sokkal jobban megy neki a német vagy más idegen nyelv"

Nem attól lesz valami világnyelv, hogy könnyű, hanem attól, hogy sokan használják. Attól viszont, hogy sokan használják, még nem lesz mindenkinek könnyebb, mint a többi nyelv, hanem csak elérhetőbb.

Ha viszont egy másik nyelv valakinek közelebb áll a szívéhez, akkor ha ugyanolyan sokat foglalkozik vele, mint az angollal, akkor is könnyebbnek fogja érezni, mert amit szeretünk, az nagyobb hatással van ránk, vagyis könnyebben tanuljuk.

2023. jan. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok a véleményeteket. Nagyon erőltettem magamban az angol nyelvet, de érzem, hogy nem tudok úgy ráállni, igazán, max egy alaptudás.

Tudom, hogy a német sem a magyar gondolkodással van összhangban, de mégis, a magyar észjárásommal sokkal jobban tudok olyan mondatokat felhozni példaként, amivel a német gondolkodást megértem. Mert észrevettem, hogy sok mondatot magyarul is használhatok úgy, csak magyartalanabbul hangzik egy-kettő, de nem mindegyik.


Sőt jobban írok és olvasok is németül. Sőt, tudom, hogy pl. a svájci német más, de még arra is könnyebben ráállt a fülem, mint az angolra. Ezért gondoltam azt, hogy valszeg azt jelenti ez, hogy nekem ehhez a nyelvhez lesz jobban érzékem. Tehát ezt kell tanulnom. Mert ebből fogok tudni profitálni.


Mit gondoltok?

2023. jan. 14. 13:07
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Sváb származású vagyok. Ugyan a családomban utoljára az első világháború környékén volt bárki is német anyanyelvű, de valahogy nagyon könnyen tanulom a német nyelvet.

Mennyire könnyen? Nos, 46 éves vagyok, 8 évesen kezdtem angolul tanulni, és kb. 25-30 éve napi szinten használom az angol nyelvet. Közel anyanyelvi szinten beszélem, több évig éltem Kanadában.

Ezzel szemben németül két évig tanultam középiskolában, egy elég szar tanártól.

Bár az angol afféle második anyanyelvem, németül mégis természetesebben szólalok meg. Az a kevés, amit a középiskolában tanultam, soha nem felejtettem el, sohasem kopott meg. Az angolt a hatalmas gyakorlat ellenére is karban kell tartanom.

2023. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"valszeg azt jelenti ez, hogy nekem ehhez a nyelvhez lesz jobban érzékem. Tehát ezt kell tanulnom. Mert ebből fogok tudni profitálni.

Mit gondoltok?"

Szerintem is.

2023. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
54%

Az angol egy rakás fos. Szerintem jelentősen túl van értékelve...

A helyzet az, hogy engem 17 évig tanítottak angolul (én egy percig sem tanultam soha), és semmit nem értettem belőle soha sem. Közel nem olyan egyszerű, mint amilyennek mondják! Én az oroszt szeretem, 4 éve tanulom magántanárral, és már 1 év után többet tudtam belőle, mint az angolból 17 év alatt. Sokat számít, mi az ami érdekel. Az orosz érdekel, jó tanulni és gyorsan megy. Az angol sosem érdekelt, szerintem egy kifejezésképtelen, ócska, gusztustalan nyelv. Amit erőltettek marhára, 'ezt tudni kell!' címen... Nem kell. Élhető az élet nélküle is.

2023. jan. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

8-as, egy nyelv nem lesz attól "rakás fos", hogy nem tudod megtanulni. Én franciául nem voltam képes soha, de attól még egy fontos világnyelv. Azt meg miből gondolod, hogy az angol "kifejezésképtelen"? Hiszen épp most mondod, hogy nem érted.


Én az angol nyelvet többre tartom, mint a magyart, mert bár a magyar nyelv nagyon szép, de nem tudja követni a világ változásait. Ezért kell nekünk időnként egy Széchenyi, egy Deák, egy Horthy, aki hatalmas erőfeszítéssel modernizálja a nemzetet, és elfogadtatja, hogy igenis a kis nemzeteknek kell igazodniuk a nagyvilághoz, és nem fordítva. Nem véletlenül találjuk magunkat folyton a lemaradók között.

2023. jan. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
79%
Nem vitatom az állításodat 9-es, igazad van. Csak nekem annak idején elég gyengének tűnt az, hogy az angol egy-két módon tudja elmondani azt, amit a magyar millió féle módon. Elég szegényes a magyarhoz képest, ezért is nem érdekelt soha. Számomra az orosz sokkal érthetőbb, szerethetőbb, szebb nyelv.
2023. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!