Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Héber (ivrit) nyelvtanuláshoz...

Héber (ivrit) nyelvtanuláshoz milyen könyveket, netes oldalakat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretném elsajátítani B2-es szintre, ehhez szeretnék tanácsot kérni, hogy honnan érdemes a nyelvtant tanulni. YouTube videókból megtanultam az írás-olvasás részt, meg mondatokat, de ezek többet nem adnak, hogy mi miért úgy ahogy... Minden tanácsot szívesen veszek. Egy könyvem van, a Kezdők héber nyelvkönyve, de az is csak kezdésnek jó, ismerkedni a nyelvvel.


Ha esetleg van itt hebraisztika szakos: Ti miből tanultok?



2023. jan. 18. 00:54
 1/8 anonim ***** válasza:

A kezdők héber nyelvkönyve egy vicc, alkalmatlan. Meg tudok neked kérdezni pár barátomat, hogy miből tanítanak.


Én anno a Héber nyelv kezdőknek I-II könyvből tanultam, van hozzá hanganyag is:

[link]


Később jött hozzá egy tucat más könyv is, de ma már még több van. Legutóbb ezt a pakkot vettem meg:

[link]


A YouTube-ot is érdemes böngészni:

[link]


És a duolingo app héber szekciója is jópofa, hamar megtanulhatsz olyan fontos és értelmes mondTokat mondani, mint például “A rák szendvicset eszik” stb. :))

2023. jan. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ismerem a Duót, de köszi. Tanultam már katalánul hasznos dolgokat a medvéről is. :D


Az ajánlott könyvet köszönöm. Tapasztalat alapján mennyire használható, ha egyelőre egyedül tanulom? Ősszel terveztem, hogy az egyetemen felveszek kezdő héber nyelvórát, idén nem fért bele, most így tavasszal meg már nem tudok beleesni a közepébe.

2023. jan. 18. 10:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Bizonytalan vagyok abban, hogy teljesen egyedül tanulásra melyik könyv a legjobb, mivel én anno tanárnál tanultam (a fenti könyvből). De van egy másik kis könyvem is, ehhez is van kazetta: [link]


Ez például jobb egy kicsit önálló tanulásra. És egyszer még régen beiratkoztam egy teljesen online izraeli nyelviskolába, ahol igazi anyanyelvű tanított minket, a diákok meg a világ minden tájáról voltak. Az nagyon klassz volt (saját könyvet adtak, küldtek postán).

2023. jan. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na az jó lenne, esetleg emlékszel, hogy mi volt a neve? Hátha létezik még.
2023. jan. 18. 10:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Már nem, sajnos, az jó rég volt, de ha a pénz amúgy nem annyira gond, tudok neked ajánlani privátban tanárt, akinél meg tudsz tanulni - jobban, mint az elte héber szakon.
2023. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*modern hébert. Bibliai és rabbinikus hébert nem fogsz jobban megtanulni máshol, mint a hebraisztika szakon. Az a #1 hely ezt megtanulni, még világviszonylatban is kb.
2023. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sok igazság van #6-ban, pontosítva: ELTE BTK Asszíria és hebraisztika tanszék.

De tanítanak a chábádnál is [link]

2023. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ez nekem csak hobbi lenne, így most magántanárra külön nem terveztem költeni, szeretek nyelvet tanulni egyedül, így tanultam meg olaszul és spanyolul is, nagyrészt franciául is, és folyékonyan mennek. Egyébként pont a modern hébert szeretném megtanulni.
2023. jan. 19. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!