Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2023-as angol emelt érettségir...

2023-as angol emelt érettségire szóbeli?

Figyelt kérdés

Kicsit kétségbe vagyok esve, mert nem sok támogatást kapunk a tanárunktól

Tudna nekem valaki legalább tételcímeket mondani? Ha van kidolgozott tétel, azt is szívesen fogadnám😂



2023. jan. 19. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvi érettségin nincsenek tételek. Tág témakörök vannak (pl. oktatás), és nincs mit kidolgozni rajtuk, mert azon belül az égvilágon bármilyen kérdés feljöhet.
2023. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is emelteztem angolból, és a mi tanárunk is mindig mondta, hogy emelten bármit kérdezhetnek. Szerintem érdemes lehet megnézni, hogy a nyelvvizsgákon milyen témakörök vannak. Mármint, az egy jó kiindulópont lehet. Esetleg vannak ilyesmi témakörös könyvek, pl. "1000 questions 1000 answers", ami ugyan nyelvvizsga felkészítő könyv, de érettségire is jól jöhet. Illetve facebookon vannak érettségis csoportok, ott azért szoktak angolból is feltölteni kidolgozott témaköröket, meg ilyesmiket, szóval érdemes körbenézni. De igen, bármit kérdezhetnek a szóbelin, de ettől függetlenül találsz a neten segítő anyagot hozzá, de na, ettől még bármit kérdezhetnek.
2023. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"vannak érettségis csoportok, ott azért szoktak angolból is feltölteni kidolgozott témaköröket, meg ilyesmiket"

Ehhez nem (sem) kell a face:

[link]

2023. jan. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokaat

Megnéztem a minta szóbeli példányt, az csak a feladattípusokra vonatkozik, vagy lehet már a témákra is appellálni?

2023. jan. 22. 12:05
 5/5 anonim ***** válasza:
A tíz nagy témakörből az iskola angoltanárai állítják össze a szóbeli feladatsorokat. A feladattípusok fixek.
2023. jan. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!