Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ajánlanátok légyszi B2-C1...

Ajánlanátok légyszi B2-C1 szintű angol nyelvű könyveket? Ti mit olvastatok? Emelt szintű angolra készülök

Figyelt kérdés

Leginkább a szövegközeget szeretném felismerni és szókincset gyarapítani.

(Magyarul fantasy, romance, krimi témájú könyveket olvasok :3)



2023. jan. 24. 23:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyanokat olvass angolul is, mint magyarul, ha azok érdekelnek, mert ami érdekel, az a leghasznosabb.

Azt hogy érted, hogy a szövegközeget felismerni?

2023. jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogy jobban menjen a szóképzés és beillesztés nyelvhelyességnél😅
2023. jan. 28. 17:05
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem konyveket kene probalnod olvasni, hanem a nyelvtant ujra atnezni. Amugy bemesz egy konyvesboltba es ott van egy csomo konnyu olvasmany.
2023. jan. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóképzős feladatokat akkor fog tudni jól megcsinálni, ha nagy a szókincse, amihez olvasni a legjobb. Ez nem a nyelvtantól függ.
2023. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

"Ez nem a nyelvtantól függ."

A szóképzés az egy nyelvtankönyvekbeli fogalom. A nyelvtanban vannak összeírva a különféle feladatot ellátó képzők. Hogy melyiket használja, az valóban inkább az olvasottságtól függ.

2023. jan. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az mindegy, hogy hol vannak összeírva, az a lényeg, hogy hogyan tudja begyakorolni. Úgy, ha minél többet olvas, mert akkor fogja tudni, vagy legalább érezni, hogy az adott szótő egyáltalán milyen végződésekkel meg milyen előtagokkal létezhet.
2023. jan. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

"Az mindegy, hogy hol vannak összeírva"

Dehogy mindegy, az összeírásból tudja meg milyenek vannak.


"Úgy, ha minél többet olvas, mert akkor fogja tudni"

Pont ezt írtam én is, minek ismétled? :D

2023. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"az összeírásból tudja meg milyenek vannak"

Vagy abból, ha sokat olvas.

2023. jan. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Vagy abból, ha sokat olvas."

Így van! Az összeírás mondjuk 8 oldal, olvasni meg mondjuk el kell 400 könyvet ahhoz, hogy biztos legyen benne, minddel találkozott. De 400 könyv alighanem elég.


Na, mibe kötnél még bele értelmetlenül? :D

2023. jan. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát, krimi az rengeteg van a világban, a másik kettőt annyira nem kerestem, nem is tudok róluk semmit. Krimiből, mint #1 írja, (magyarul is) kedvelt szerzőtől keress. Másfelől a felsőfokra készülsz, akkor szerintem a könnyített olvasmányokból a legkevésbé könnyített kategóriát kellene nézni. Ehhez meg már kivételes szerencse kéne, hogy általad kedvelt író általad nem ismert könyve meglenne a legfelső könnyített kategóriában. Szóval egyszerűbb a csonkítatlant olvasni. Pláne, hogy a könnyítettből kifésülik a nehezebb szavakat, kifejezéseket, neked meg nagyjából pont azok kellenének.
2023. jan. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!