Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ajánlanátok légyszi B2-C1...

Ajánlanátok légyszi B2-C1 szintű angol nyelvű könyveket? Ti mit olvastatok? Emelt szintű angolra készülök

Figyelt kérdés

Leginkább a szövegközeget szeretném felismerni és szókincset gyarapítani.

(Magyarul fantasy, romance, krimi témájú könyveket olvasok :3)



2023. jan. 24. 23:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az oxford bookworms közül válogass, mindegyiknek rajta van a hátoldalán, úhogy milyen szinten levő olvasóknak ajánlják
2023. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Az összeírás mondjuk 8 oldal, olvasni meg mondjuk el kell 400 könyvet ahhoz, hogy biztos legyen benne, minddel találkozott."

Nem az a cél, hogy egyszer találkozzon velük, hanem hogy minél gyakrabban előforduló szó, annál többször találkozzon vele, hogy minél jobban bevésődjön, mert annál többször fog előfordulni feladatokban is, és így fogja tudni képezni - úgyhogy olvasson.

2023. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
B2-C1 szinten már tényleg eredeti szövegeket kell olvasni lehetőleg. Azért az Oxford Bookworms legfelsőbb szintjei is hasznosak lehetnek, de ha nem annyira érdekli, akkor jobban jár valami eredetivel, ami viszont érdekli is.
2023. jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Ti mit olvastatok?"

Konkrétan mindent. Amit normál esetben magyarul olvastam volna, azt angolul olvastam. Híreket, könyveket, fanfictiont (akkor épp ilyen korszakomat éltem). A filmeket, sorozatokat, random Youtube videókat is angolul, ha kellett angol felirattal néztem. Soha nem magyarral, mert hamar rájöttem, hogy az teljesen felesleges. Menj be egy könyvesboltba vagy könyvtárba, és nézd meg, mi van meg nekik angolul. Általában ott úgysem hatalmas a választék, de a tapasztalataim alapján többnyire viszonylag könnyen érthető könyveik vannak.

2023. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ami krimi... Én csíptem Oliver Harris Nick Belsey könyveit, az első a The Hollow Man, oszt onnan lehet lépni, ha tetszett. Nem mondanám ezekről se, hogy különleges nyelvezete van.

Aztán Robert Crais Elvis Cole könyvei, bár Cole private eye, nem röndér.

P. T. Deutermannak van négy könyve, melyeknek főhőse Cam Richter felügyelő, azok se rosszak, az első az a The Cat Dancers.


Belsey angol, Cole és Richter amerikai. Ha ebookban is jó...


De hát krimi tényleg ezerszám van.

2023. jan. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!